ME siatkarzy 2021: Włochy - Białoruś. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Włochy i Białoruś zmierzą się w meczu pierwszej kolejki siatkarskich mistrzostw Europy. Zdecydowanym faworytem są Włosi, którzy w ostatnich sparingach pewnie pokonali Belgię. Relacja na żywo z meczu Włochy - Białoruś na Polsatsport.pl.

Czas na kolejne mecze siatkarskich mistrzostw Europy. W spotkaniu pierwszej kolejki grupy B zobaczymy starcie Włochów i Białorusinów. Zdecydowanym faworytem są Włosi, którzy na ostatniej wielkiej imprezie jaką były igrzyska olimpijskie doszli do ćwierćfinału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjna porażka Estonii na otwarcie turnieju


Białorusini odstają od europejskiej czołówki, zwłaszcza po ostatnich zawirowaniach związanych z kadrą. W proteście przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki z gry w barwach narodowych rok temu zrezygnował m.in. Artur Udrys, który stanowił o sile ataku Białorusinów.


Włosi z kolei celowali zdecydowanie wyżej podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich i także oni przechodzą zmianę kadrową podyktowaną m.in. końcem kariery Osmany'ego Juantoreny, czy kontuzją Iwana Zajcewa. W składzie ekipy Ferdinando De Giorgiego nie zabraknie za to uznanych nazwisk takich jak Simone Gianelli, czy obiecujących zawodników takich jak Daniele Lavia oraz Alessandro Michieletto.

 

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 są rozgrywane w dniach 1–19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Estonii oraz Finlandii. W imprezie biorą udział 24 reprezentacje. Decydujące mecze turnieju zostaną rozegrane w Katowicach.


Relacja na żywo z meczu Włochy - Białoruś na Polsatsport.pl. Początek o godz. 14:15.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie