ME siatkarzy 2021: Wyniki meczów - 5.09

Ukraina pokonała Portugalię 3:2.

Niedziela to kolejny dzień rywalizacji w mistrzostwach Europy siatkarzy 2021. Reprezentacja Polski wygrała z Grecją 3:1. W innym meczu grupy A Portugalia uległa Ukrainie 2:3. Sprawdź wyniki niedzielnych meczów ME siatkarzy 2021.

W pierwszym niedzielnym meczu grupy A Portugalia przegrała 2:3 z Ukrainą. Obie ekipy rozegrały zacięte spotkanie, które trwało 137 minut. Dwa pierwsze sety padły łupem Ukraińców, ale Portugalczycy zdołali wyrównać stan meczu. W tie-breaku górą była jednak Ukraina, która przypieczętowała zwycięstwo dwoma punktowymi blokami (11:15). To drugie zwycięstwo Ukraińców w turnieju – wcześniej wygrali 3:2 z Grecją i ulegli 0:3 Serbii. Portugalia w poprzednich występach przegrała 1:3 z Polską i ograła 3:2 Belgię.

Polscy siatkarze pokonali 3:1 Grecję. Odnieśli trzecie zwycięstwo w tym turnieju; we wcześniejszych meczach pokonali 3:1 Portugalię i 3:2 Serbię. Grecy pozostają bez wygranej.