Vital Heynen nie wytrzymał (WIDEO)

Siatkówka
Vital Heynen nie wytrzymał (WIDEO)
fot. Cyfrasport
Vital Heynen wdał się w dyskusję z arbitrami.

Polscy siatkarze wygrali 3:2 z Serbią w swoim drugim meczu mistrzostw Europy 2021. To było niezwykle zacięte spotkanie, w których nie brakowało emocjonujących momentów. Nerwowo było choćby w końcówce drugiego seta, a przyczyną całego zamieszania była weryfikacja wideo jednej z akcji.

Sytuacja miała miejsce przy stanie 22:21 dla Serbów. Trener reprezentacji Serbii sprawdzał, czy Polacy dotknęli siatki. Sędziowie bardzo długo analizowali tę sytuację, w końcu orzekli, że Polacy popełnili błąd. Z taką decyzją nie mógł pogodzić się trener Vital Heynen. Mimo wsparcia kibiców, jego żywiołowa dyskusja z arbitrami nie przyniosła zmiany decyzji. Selekcjoner Polaków otrzymał żółtą kartkę.

 

Sytuacja w załączonym materiale wideo:


 

Polacy ostatecznie przegrali tego seta, ale w całym meczu byli lepsi od reprezentacji Serbii. Wygrali 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14) i odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju.

 

Zobacz także: Polacy ograli Serbię po zaciętym meczu!

 

– Wygraliśmy niesamowite spotkanie, wróciliśmy z bardzo trudnej sytuacji. To było dla nas bardzo ważne. Wiemy, że w tych mistrzostwach będzie nam trudno. Ten mecz był dla nas zbyt wcześnie, nie byliśmy jeszcze gotowi na starcie z Serbią. Musieliśmy więc przeciwstawić się rywalom walką, czerpać siłę z publiczności i to zrobiliśmy. Dzisiaj kluczową rolę odegrał fakt, że gramy u siebie. Gdybyśmy grali na wyjeździe, mogłoby być dużo trudniej. W trzecim secie przegrywaliśmy, w czwartym było blisko porażki, ale zawodnicy i kibice, wspólnie, odwrócili sytuację – przyznał Heynen po spotkaniu.

 

WYNIKI I TABELE ME SIATKARZY 2021

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie