San Marino - Polska. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Piłkarze reprezentacji Polski będą zdecydowanymi faworytami niedzielnego meczu z San Marino w eliminacjach mistrzostw świata. Rywale nie zdobyli dotychczas w grupie I ani punktu, ani nawet gola. Początek spotkania w Serravalle o godz. 20.45. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Podopieczni trenera Paulo Sousy przystąpią do rywalizacji po czwartkowym zwycięstwie w Warszawie nad dobrze grającą wówczas Albanią 4:1. Po czterech kolejkach Biało-Czerwoni zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

 

ZOBACZ TAKŻE: San Marino, jeden z sześciu wymarzonych rywali Polaków z Europy

 

W porównaniu z ostatnim meczem dojdzie zapewne do kilku zmian w składzie, choć Sousa zapowiedział, że decyzję podejmie dopiero w niedzielę rano.

 

San Marino, którego reprezentanci muszą godzić grę w piłkę z wykonywaniem innych zawodów, w rankingu FIFA zajmuje 209. miejsce, czyli przedostatnie. Tylko przed Anguillą.

 

Biało-Czerwoni osiem razy w historii grali z San Marino i zawsze zwyciężyli. W 2009 roku pokonali tego rywala w Kielcach aż 10:0.

 

Ewentualne wysokie zwycięstwo w niedzielę będzie ważne, ponieważ w kwalifikacjach do mundialu istotna jest różnica bramek.

 

"Zawsze należy pozwolić zawodnikom robić to, co kochają, czyli po prostu strzelać gole. Uważam, że najlepsi piłkarze zawsze powinni być na boisku" - wspomniał Portugalczyk na początku zgrupowania kadry.

 

Trzy dni po meczu z San Marino Polska podejmie na PGE Narodowym lidera grupy - Anglię.

 

Reprezentacje narodowe 55 krajów zrzeszonych w UEFA zostały podzielone na 10 grup. Awans wywalczy 13 z nich. Na mundial w Katarze zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, a reprezentacje z drugich miejsc wystąpią w barażach.

 

Relacja i wynik na żywo meczu San Marino - Polska od godziny 20.45 na Polsatsport.pl.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie