Michał Kubiak: Mogę dołożyć więcej w ataku

Siatkówka
Michał Kubiak: Mogę dołożyć więcej w ataku
fot. CEV
Michał Kubiak: Mogę dołożyć więcej w ataku.

- Mogę dołożyć więcej w ataku i to jest na pewno jakiś minus - ocenił Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, po wygranej z Belgią podczas siatkarskich mistrzostw Europy.

W spotkaniu z Belgią w szeregach reprezentacji Polski solidnie funkcjonowały zarówno zagrywka, jak i blok. Kubiak ocenił, że jeden aspekt niejako wynika z drugiego.

 

- Jeżeli zagrywamy dobrze, to automatycznie dobrze gramy w bloku. To są naczynia połączone. Blok jest uzależniony od zagrywki - przyznał.

Kubiak był zadowolony z gry polskiej kadry. Dodał jednak, że jeśli chodzi o jego indywidualny występ, z pewnością może poprawić swoją grę w ataku.

 

- Cieszy nasza gra. Mogę dołożyć więcej w ataku i to jest na pewno jakiś minus - powiedział.

 

Doświadczony siatkarz zwrócił uwagę na to, że powinien lepiej radzić sobie również z sytuacyjnymi akcjami.

 

- Czasami mam pecha. Piłki czasami są, jakie są, ale muszę sobie z nimi radzić. Jestem na tyle doświadczony, że trzeba niektóre akcje rozgrywać nieco inaczej - oszacował.

Kapitan polskiej kadry zdradził również, że Biało-Czerwoni nie zwracają uwagi na to, jak wyglądają wyniki w meczach innych zespołów.

 

- Jak na razie sami chcemy złapać swoją grę i grać jak najlepiej. Nie patrzymy na innych. Chcemy dokończyć naszą robotę w grupie i nie myślimy o tym, z kim czy kiedy będziemy grać dalej - zakończył.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie