Rajd Azorów: Mikołaj Marczyk szósty, liderem Dani Sordo

Moto
Rajd Azorów: Mikołaj Marczyk szósty, liderem Dani Sordo
Fot. PAP
Mikołaj Marczyk startuje w rajdowych ME.

Wicelider rajdowych mistrzostw Europy Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) jest szósty po pierwszym etapie Rajdu Azorów, piątej rundy cyklu. Prowadzi Hiszpan Dani Sordo (Hyundai I20 R5).

Drugi ze stratą 4 s jest lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Norweg Andreas Mikkelsen (Skoda Fabia Rally2 Evo). Na trzeciej pozycji plasuje się Portugalczyk Ricardo Moura (Skoda Fabia Rally2 Evo) - 4,5 s.

 

Moura prowadził w rajdzie po pięciu odcinkach specjalnych, ale na ostatnim piątkowym Grupo Marques 1, o długości 4,1 km wytyczonym na terenie kamieniołomów, stracił do zwycięzcy Mikkelsena ponad 13 s i spadł w klasyfikacji na trzecie miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marszałek: Kocham ten sport i będę go uprawiał dopóki zdrowie mi pozwoli 

 

"Był taki kurz, że nic nie widziałem. Musiałem się zatrzymać, oczyścić z pyłu szybę. Szkoda, ale powalczymy w sobotę" - zapowiedział Portugalczyk.

 

Już na drugim odcinku specjalnym poważne wypadki miały dwie polskie załogi. Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran (Skoda Fabia Rally2 Evo) wypadli z drogi i mocno rozbili przód samochodu, natomiast Igor Widłak i Daniel Dymurski (Ford Fiesta Rally3) dachowali.

 

Po tych kraksach obie załogi zakończyły udział w piątkowej części rajdu. O ile serwisom uda się odbudować uszkodzone samochody, być może wrócą w sobotę na trasę drugiego etapu.

 

W sobotę w programie jest siedem odcinków. Pierwsza załoga na mecie pojawi się po godz. 18.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie