ME siatkarzy 2021: Wyniki półfinałów

Na sobotę zaplanowano mecze półfinałowe ME siatkarzy. W pierwszym spotkaniu Polska przegrała ze Słowenią 1:3. W drugim Włosi zmierzyli się z Serbami - górą okazała się Italia, triumfując 3:1.

Mecz Polska – Słowenia miał niezwykle emocjonujący przebieg. Polacy wygrali pierwszą partię 25:17. W drugiej mieli piłkę setową przy stanie 24:22, ale przegrali zaciętą walkę na przewagi 30:32. Trzeci set to dominacja Słoweńców i wyraźna porażka biało-czerwonych (16:25). Czwarty, najbardziej dramatyczny set tych mistrzostw, również nie skończył się po myśli podopiecznych trenera Vitala Heynena (35:37). Polacy przegrali i pozostała im rywalizacja o brązowy medal. W wielkim finale zagra natomiast reprezentacja Słowenii.

W drugim półfinale broniący tytułu Serbowie zmierzyli się z Włochami. Pierwszą odsłonę zwieńczyła zacięta rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszli siatkarze Italii (27:29). W drugim secie Włosi uzyskali przewagę w końcówce, a wynik na 22:25 ustalił asem serwisowym Giulio Pinali. Trzecia partia również przyniosła wyrównaną walkę obu ekip, tym razem jednak kluczowe akcje padły łupem Serbów (25:23). Jak się okazało, czwarty set był ostatnim, gdyż wygrali w nim Włosi, wywalczając awans do wielkiego finału.

Gospodarzami ME siatkarzy 2021 są cztery kraje: Polska, Czechy, Estonia i Finlandia. Decydujące mecze - półfinały i finały - są rozgrywane w katowickim Spodku. Mecze o medale odbędą się w niedzielę.

Poprzednią edycję mistrzostw Europy rozegrano w 2019 roku. Finałowe spotkania odbyły się w Paryżu, triumfowała Serbia, srebro wywalczyła Słowenia, a Polacy sięgnęli po brązowy medal.