El. MŚ 2023: Armenia - Polska. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet zagra w Erywaniu z Armenią w swoim drugim meczu eliminacji mistrzostw świata 2023. Relacja na żywo meczu z Armenia - Polska na Polsatsport.pl.

Prowadzone od kwietnia przez selekcjonerkę Ninę Patalon Polki zainaugurowały kwalifikacje piątkowym remisem 1:1 z Belgią w Gdańsku, gdzie pobity został rekord frekwencji na piłkarskim meczu kobiet w Polsce. Na trybunach zasiadło bowiem 8011 kibiców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polacy wywalczyli brązowy medal na ME w amp futbolu

 

Zespół Armenii doznał na początek wyjazdowej porażki z faworytem grupy Norwegią 0:10.

 

Biało-czerwone będą  zdecydowanym faworytem, co wynika ze światowego rankingu. Zajmują w nim 29. pozycję, a rywalki – 128.

 

Polki w poniedziałek poleciały do Erywania, wieczorem przeprowadziły oficjalny trening na miejscowym Stadionie Republikańskim im. Wazgena Sarkisjana.

 

W grupie F grają też ekipy Albanii i Kosowa, które na inaugurację podzieliły się punktami (1:1).

 

Do rywalizacji w strefie UEFA zgłosiło się 51 zespołów narodowych. Zostały podzielone na dziewięć grup, sześcio- i pięciozespołowych.

 

Eliminacje potrwają rok. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do finałów, a zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach. Dwa najlepsze zapewnią sobie awans, a trzecia będzie miała jeszcze szansę w interkontynentalnym turnieju barażowym z udziałem 10 ekip.

 

W finałach MŚ wystąpią 32 drużyny, dwaj gospodarze – bez konieczności gry w kwalifikacjach.

 

Polki w kwalifikacjach do poprzednich MŚ (2019) zajęły w grupie trzecie miejsce, za Szkocją i Szwajcarią, a wyprzedziły Albanię i Białoruś, co nie dało im awansu.


Relacja i wynik na żywo meczu Armenia - Polska na Polsatsport.pl. Początek od godziny 17:30.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie