Fortuna Puchar Polski: Górnik Zabrze z Lukasem Podolskim awansował do kolejnej rundy

Górnik Zabrze z Lukasem Podolskim pokonał w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Radomiaka Radom 2:0.

Górnik Zabrze pokonał Radomiaka Radom 2:0 w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski i awansował do kolejnej rundy. Bramki dla gospodarzy zdobyli David Toshevski i Jesus Jimenez. Z dobrej strony zaprezentował się Lukas Podolski, który wszedł na murawę w drugiej połowie.

Pierwszą doskonałą okazję na zdobycie gola mieli gospodarze. Po dwudziestu minutach na stadionie im. Ernesta Pohla zamiast okrzyku radości, można było usłyszeć jednak tylko jęk zawodu. Piłkarze Górnika stworzyli znakomitą akcję, po której David Toshevski powinien cieszyć się z bramki. Macedończyk miał przed sobą pustą bramkę, a mimo to przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Chwilę później po raz kolejny zabrzanie powinni wyjść na prowadzenie. Bramkarz Radomiaka Mateusz Kochalski stracił piłkę w polu karnym. Dopadł do niej Vamara Sanogo i gdy wydawało się, że Francuz otworzy wynik spotkania, futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że przejął ją Toshevski, ale jego strzał także został zablokowany.

Sześć minut przed zmianą stron podopieczni Jana Urbana dopięli swego. Mateusz Cholewiak dośrodkował w pole karne, w którym pechowym zagraniem "popisał się" obrońca Radomiaka Mateusz Grudziński, kierując piłkę w stronę własnej bramki! Futbolówka najpierw odbiła się od słupka, żeby później zatańczyć na linii bramkowej. Największym sprytem wykazał się wówczas Toshevski, który z zimną krwią wpakował piłkę do siatki.

Od początku drugiej połowy kibice zgromadzeni na stadionie przy Roosvelta mogli podziwiać Lukasa Podolskiego. Ten zmienił w przerwie, borykającego się z lekkim urazem strzelca bramki.

Mistrz świata z 2014 roku miał nawet szansę, aby zdobyć premierowe trafienie w barwach zabrzan. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, huknął z kilkunastu metrów, ale doskonałą interwencją popisał się Kochalski.

Chwilę później bramkarz Górnika mógł zachować się o wiele lepiej, kiedy na strzał z linii pola karnego zdecydował się Jesus Jimenez. Hiszpan wbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem w prawy róg bramki podwyższył wynik spotkania.

Gospodarze mieli okazję, aby zakończyć to spotkaniem efektownym golem, ale doskonałego podania Podolskiego nie wykorzystał Piotr Krawczyk, który fatalnie spudłował. Ostatecznie Górnik pokonał beniaminka PKO BP Ekstraklasy 2:0 i awansował do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.