Tauron Liga: BKS Bostik Bielsko-Biała – zrobić mały krok do przodu

Siatkówka
Tauron Liga: BKS Bostik Bielsko-Biała – zrobić mały krok do przodu
fot. PAP/Maciej Kulczyński
Libero BKS Bostik Bielsko-Biała Kinga Drabek.

Poprzedni sezon Tauron Ligi siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała zakończyły na szóstym miejscu. Prezes klubu Aleksandra Jagieło chciałaby, aby w nadchodzącym zespół zrobił "mały krok do przodu".

– Nie będę teraz składać jakichś dokładnych deklaracji. Chcemy się skupić na każdym kolejnym meczu. Chcę przede wszystkim, aby ponownie gra zawodniczek sprawiała ogromną radość kibicom, sponsorom – powiedziała PAP sterniczka BKS.

 

Zobacz także: UNI Opole – po raz pierwszy wśród najlepszych

 

Drużynę dalej będzie szkolić Bartłomiej Piekarczyk, ale trzonu drużyny nie udało już się utrzymać. Odeszły m.in. Dagmara Dąbrowska, Karolina Drużkowska, Natalia Gajewska, Andrea Kossanyiova.

 

– Przyszła jednak Ewelina Polak, najlepsza juniorka mistrzostw Polski Martyna Borowczak, wróciła do nas Koleta Łyszkiewicz – zwróciła uwagę Jagieło.

 

Wybrano nowego kapitana drużyny, którym została Polak.

 

Do BKS dołączyła też Anna Miros. Mistrzyni Europy z 2003 roku nie zmieniła jednak decyzji dot. zakończenia kariery. W bielskim klubie zajmie się szkoleniem grup młodzieżowych.

 

Bielszczanki przegrały tylko jeden mecz kontrolny. Pokonały m.in. dwukrotnie UNI Opole 3:1 i zremisowały 2:2, przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 1:2, wygrały z niemieckim SSC Palmberg Schwerin 3:1, Pałacem Bydgoszcz 3:0 oraz czeskim VK UP Ołomuniec 5:0 i 4:0. Także dobrze radziły sobie na piasku, w Grand Prix PLS zajęły trzecie miejsce.

 

– To potwierdza moje słowa, że zespół jest waleczny. Oczywiście gra na piasku to zupełnie inna bajka. Świetnie, że dziewczyny zajęły trzecie miejsce. Ogromnie się cieszymy. Do naszej kolekcji dołączył kolejny puchar. Na pewno to dodatkowo podbudowało drużynę, ale gra na tej nawierzchni to zupełnie co innego niż tradycyjna siatkówka – przyznała Jagieło.

 

 

W kadrze znalazło się 13 zawodniczek i zgodnie ze słowami prezes klubu, tak już ma zostać. Jak przypomniała, podobnie było w ubiegłym sezonie i wówczas ta liczba nie przyniosła pecha zespołowi.

 

Bielszczanki rozgrywki miały rozpocząć od meczu u siebie z Developresem Bella Dolina. Hala miejska w Bielsku-Białej w weekend jest jednak zajęta ze względu na targi, dlatego spotkanie przeniesiono do stolicy Podkarpacia.

 

BKS Bostik Bielsko-Biała – skład na sezon 2021/22:

 

[1] Aleksandra Kazała (1996, Polska) – przyjmująca
[3] Ewelina Polak (1993, Polska) – rozgrywająca
[5] Martyna Borowczak (2002, Polska) – przyjmująca
[6] Julia Mazur (2001, Polska) – libero
[8] Magdalena Janiuk (1992, Polska) – środkowa
[10] Karina Chmielewska (1997, Polska) – rozgrywająca
[11] Dominika Pierzchała (2003, Polska) – środkowa
[13] Martyna Świrad (1998, Polska) – środkowa
[16] Kinga Drabek (1998, Polska) – libero
[17] Koleta Łyszkiewicz (1993, Polska) – przyjmująca/atakująca
[18] Gabriela Orvošová (2001, Czechy) – atakująca
[19] Alina Bartkowska (1999, Polska) – atakująca
[22] Weronika Szlagowska (Polska) – przyjmująca.

 

Trener: Bartłomiej Piekarczyk (Polska).

 

WYNIKI MECZÓW TAURON LIGI

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie