Tauron Liga: Joker Świecie – gra w play-off planem minimum

Siatkówka
Tauron Liga: Joker Świecie – gra w play-off planem minimum
fot. Cyfrasport
Monika Jagła – libero Jokera Świecie.

Drugi rok z rzędu siatkarki Jokera Świecie walczyć będą w Tauron Lidze. Mocno odmieniony po debiutanckim sezonie skład oraz nowy sztab szkoleniowy mają zapewnić poprawę wyniku sportowego i walkę o play-off.

Zmiany w Jokerze dokonano przede wszystkim na stanowisku szkoleniowca. Po raz pierwszy w historii świeckiego klubu zespół poprowadzi trener z zagranicy. Wybór padł na pochodzącego z Turcji Bulenta Karslioglu, który, poza bogatą karierą zawodniczą, może pochwalić się tytułem mistrza Azerbejdżanu i prowadzeniem kadry tego kraju.

 

Zobacz także: UNI Opole – po raz pierwszy wśród najlepszych

 

– Naszym celem jest wejście do play-off. Jeśli pojawi się taka szansa, będziemy oczywiście celować wyżej – powiedział wprost nowy szkoleniowiec zespołu.

 

Cele te potwierdził także prezes klubu Andrzej Nadolny.

 

– Często żartuję, że skoro startujemy w rozgrywkach o mistrzostwo Polski, to naszym celem jest właśnie zdobycie tego tytułu. Mówiąc poważnie, chcemy przede wszystkim zaprezentować się lepiej niż w poprzednim, dla nas pierwszym, sezonie w ekstraklasie, ale naszym planem minimum jest na pewno udział w play-off – zaznaczył.

 

Spore zmiany dotknęły cały zespół. Umowy przedłużono z trzema zawodniczkami. W składzie pozostała jedna z liderek, najskuteczniejsza atakująca Joanna Sikorska. W 21 meczach zdobyła 301 punktów, w tym 273 atakiem, 17 blokiem i 11 zagrywką. W zespole pozostały także libero Agata Nowak oraz przyjmująca Natalia Skrzypkowska.

 

Swój pierwszy sezon w ekstraklasie Joker rozegrał w całości w krajowym składzie. Przyszedł jednak czas na zmianę także w tej kwestii. Dwie nowe zagraniczne zawodniczki pochodzą z Brazylii. Pierwsza to grająca na pozycji środkowej Andressa Picussa, która miniony sezon spędziła w zespole Radomki, trzykrotna mistrzyni swojego kraju, mająca także na koncie grę w Turcji oraz Azerbejdżanie. Na tej samej pozycji zagrają w Jokerze doświadczona 31-letnia Judyta Gawlak z Enea PTPS Piła oraz młodsza o sześć lat Sonia Kubacka. Dla tej drugiej jest to powrót, gdyż w ekipie ze Świecia grała w sezonie 2016/17.

 

 

Drugą Brazylijką w Jokerze jest Maria Luisa Oliveira. Występująca na pozycji atakującej siatkarka po raz pierwszy wystąpi w rozgrywkach ekstraklasy. Trzecią zawodniczką spoza Polski jest bułgarska przyjmująca Wangelija Raczkowska.

 

Dziewiąty sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegra Julia Twardowska, która do Świecia przenosi się, podobnie jak pierwsza z Brazylijek, z Radomia. Z tego samego klubu pochodzi także trzecia nowa twarz w świeckim zespole. Po odejściu z Jokera rozgrywających, szybko uzupełniono skład na tej pozycji. Do zespołu dołączyła Paulina Zaborowska, która mimo młodego wieku ma już na koncie sporo sukcesów, w tym brązowy medal mistrzostw Europy juniorek. Za reżyserię gry Jokera będzie jednak w pierwszej kolejności odpowiadać Agata Michalewicz, którą pozyskano w bydgoskiego Pałacu.

 

Włodarzom świeckiego klubu udało się pozyskać z Bydgoszczy libero reprezentacji Monikę Jagłę. 21-letnia siatkarka rozegrała już cztery pełne sezony w ekstraklasie i jest obecnie jedną z najlepszych na tej pozycji w Polsce, co zaowocowało powołaniem do polskiej kadry.

 

Skład uzupełniają 26-letnia przyjmująca Angelika Wystel. Do Świecia trafiła z zespołu Enea PTPS Piła. Ostatnim ogniwem jest występująca na tej samej pozycji wychowanka Jokera Amelia Senica.

 

Siatkarki Jokera rozpoczną sezon na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie w niedzielę piąty zespół poprzedniego sezonu Grot Budowlani Łódź.

 

Joker Świecie – skład na sezon 2021/22:

 

[1] Judyta Gawlak (1990, Polska) – środkowa
[2] Angelika Wystel (1995, Polska) – przyjmująca
[3] Amelia Senica (2004, Polska) – przyjmująca
[4] Monika Jagła (2000, Polska) – libero
[5] Agata Michalewicz (1998, Polska) – rozgrywająca
[6] Wangelija Raczkowska (1997, Bułgaria) – przyjmująca
[7] Natalia Skrzypkowska (1989, Polska) – przyjmująca
[8] Agata Nowak (1995, Polska) – libero
[9] Joanna Sikorska (1990, Polska) – atakująca
[10] Andressa Picussa (1989, Brazylia) – środkowa
[11] Sonia Kubacka (1996, Polska) – środkowa
[12] Maria Luisa Oliveira (1992, Brazylia) – przyjmująca/atakująca
[14] Paulina Zaborowska (2000, Polska) – rozgrywająca
[16] Julia Twardowska (1995, Polska) – przyjmująca.

 

Trener: Bülent Karslıoğlu (Turcja).

 

WYNIKI MECZÓW TAURON LIGI

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie