Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo GKS Tychy

GKS Tychy wygrał na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 1:0 w meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gola na wagę trzech punktów strzelił Łukasz Grzeszczyk.

- Zespół z Polkowic jest beniaminkiem, który gra odważnie do przodu i nieźle operuje piłką. Mają na swoim koncie dużo remisów i są na pewno groźnym zespołem. Musimy spodziewać się trudnego spotkania, bo grają na swoim terenie i będą chcieli wyrwać nam punkty - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasz Horwat, asystent trenera GKS Tychy.

W meczu Górnika Polkowice i GKS Tychy padł tylko jeden gol. W 43. minucie ładnym uderzeniem popisał się Grzeszczyk, nie dając szans bramkarzowi. Co ciekawe, był to jedyny celny strzał gości w całym spotkaniu. Co więcej, od 65. minuty grali oni w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bartosza Biela, ale zdołali utrzymać korzystny dla siebie wynik.