TAURON Liga: Zwycięski debiut Jacka Nawrockiego. Grupa Azoty Chemik Police lepsza od beniaminka

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police wygrały w debiucie Jacka Nawrockiego.

Beniaminek ekstraklasy siatkarek, UNI Opole przegrał w swoim pierwszym meczu ligowym 0:3. Jednak rywalem był mistrz Polski, Grupa Azoty Chemik Police. - Graliśmy nierówno - powiedział po spotkaniu, które odbyło się w Opolu, trener miejscowych Nicola Vettori.

- Szkoda tego jak przegraliśmy pierwszy i trzeci set. Graliśmy bardzo nierówno, falami. Jak się rywalizuje z takim zespołem jak Chemik, to trzeba pamiętać, że jego atutem jest doświadczenie. Tego konsekwencją jest z kolei równa gra przez cały czas. W decydujących momentach potrafił wykorzystać nasze błędy - powiedział dziennikarzom opiekun opolanek.

Jego zawodniczki w pierwszym secie prowadziły 8:6, 10:8, ale potem do głosu doszły siatkarki z Polic. Drugą odsłonę bez problemu wygrał Chemik (prowadził 5:0, 12:6 i ostatecznie 25:13).

Według informacji przekazanej przez spikera na trybunach było ok. 1500 widzów. Przybyli przeżywali wielkie emocje w trzecim secie. Zespół z Opola miał piłkę setową, ale to ekipa z północy Polski wykorzystała drugą piłkę meczową.

Zespół z Polic trenuje niedawny selekcjoner kadry Jacek Nawrocki. Jego zdaniem, bez względu na wynik spotkania w piątek, w Opolu było wielkiego święto siatkówki. - Często takie mecze obfitują w emocje. Ja się cieszę, że dziś tak było i że my potrafiliśmy wygrać także w trzecim secie. Mam nadzieję, że w miarę upływu czasu będziemy czuć się na boisko coraz pewniej - powiedział wspomniany szkoleniowiec.

Zawodniczce UNI Annie Bączyńska jest przykro, że nie udało się doprowadzić do wyniku 1:2 w setach. - Nie wiadomo co by się działo dalej. Jednak i tak jesteśmy zadowolone z przebiegu tego spotkania. To była dla nas dobra lekcja. Mamy w zespole dużo dziewczyn, które debiutują w ekstraklasie. Na pewno dla nich było duże przeżycie - zauważyła.

W opolskim zespole w piątek, ze względu na kontuzję, nie zagrała atakująca Oliwia Sieradzka.

Następne spotkanie ligowe UNI rozegra na wyjeździe, 1 października. Rywalem będzie Joker Świecie. Z kolei Chemik dzień później u siebie zmierzy się z BKS Bostik Bielsko-Biała.

UNI Opole - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 13:25, 25:27)

UNI Opole: Regine Bidias, Vivian Pellegrino, Anna Bączyńska, Kinga Stronias, Aleksandra Muszyńska, Weronika Wołodko - Adriana Adamek (libero) - Marta Pamuła, Marta Orzyłowska, Gabriela Makarowska

Grupa Azoty Chemik Police: Iga Wasilewska, Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Bojana Milenkovic - Maria Stenzel (libero) - Naiane de Aleida Rios, Katrzyna Połeć, Marta Pol, Aleksandra Lipska