MŚ U-18 siatkarek: Polki w ćwierćfinale

Polki pokonały Dominikanę

W 1/8 finału mistrzostw świata U-18 Polki zmierzyły się z Dominikaną. Biało-Czerwone bez problemu awansowały do kolejnej fazy turnieju, wygrywając 3:0 (25:19, 25:11, 25:16).

Polki już na samym początku spotkania wyszły na prowadzenie. Skuteczny atak pozwolił im odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Do końca partii zawodniczki z Dominikany nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na ofensywę przeciwniczek. Set zakończył się wynikiem 25:19.

Kolejna część tego starcia była pokazem dominacji Biało-Czerwonych. Polki skrupulatnie wykorzystywały błędy rywalek, których z czasem pojawiało się coraz więcej. Wyróżniającą się postacią w zespole prowadzonym przez Andrzeja Pecia była Natalia Kecher, która w trakcie dwóch setów zdobyła 12 punktów. Dominikanki przegrały tę partię 11:25.

Trzeci set nie różnił się zbytnio od dwóch poprzednich. Polki mocno zaczęły, od razu wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Następnie skutecznie neutralizowały zagrożenie ze strony przeciwniczek, dobrze grając blokiem. Ten element gry nie funkcjonował najlepiej po drugiej stronie siatki. Biało-Czerwone bez trudu pokonywały defensywę Dominikanek. Podopieczne Pecia wygrały ostatniego seta 25:16.

Polska - Dominikana 3:0 (25:19, 25:11, 25:16)