Nikola Grbić: Znajdźcie jednego trenera, który nie chciałby prowadzić polskich siatkarzy

Siatkówka
Nikola Grbić: Znajdźcie jednego trenera, który nie chciałby prowadzić polskich siatkarzy
fot. Cyfrasport
Nikola Grbić

Serb Nikola Grbić jest wymieniany jako jeden z kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji siatkarzy. - Znajdźcie mi jednego trenera na świecie, który nie chciałby być selekcjonerem polskiej reprezentacji - zauważył.

Były selekcjoner reprezentacji Serbii w poprzednim sezonie doprowadził Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Latem opuścił ten klub i objął wicemistrza Włoch Sir Safety Perugia. Po zakończeniu pracy z kadrą przez Vitala Heynena, Grbić wymieniany jest jako jeden z poważnych kandydatów na następcę Belga.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski siatkarz w drużynie gwiazd mistrzostw Europy 2021

 

Czy on sam jest zainteresowany objęciem posady selekcjonera Biało-Czerwonych? - Odpowiedź na to jest bardzo prosta. Znajdźcie mi jednego trenera na świecie, który nie chciałby być selekcjonerem reprezentacji Polski. To jest moja odpowiedź. Przecież, gdybym otrzymał taką propozycję i powiedziałbym, że nie jestem zainteresowany, byłbym nienormalny - powiedział Grbić podczas konferencji w Poznaniu przed 16. Agrobex Memoriałem Arkadiusza Gołasia, w którym weźmie udział jego drużyna.

 

Zdaniem Serba, reprezentacja Polski jest czymś wyjątkowym dla szkoleniowców ze względu na zainteresowanie ze strony kibiców, mediów, ale też przede wszystkim na poziom sportowy.

 

- Polska jest bardzo silną drużyną, która jest w stanie osiągać najlepsze wyniki, każdy trener chce z taką reprezentacją pracować. Dochodzą też nowi, młodzi zawodnicy, zmienia się generacja, ale wciąż ten zespół jest w stanie grać na najwyższym poziomie i walczyć sukcesy. Do tego dochodzą też wyjątkowi kibice - zaznaczył.

 

Grbić wspomniał o konkursie, jaki zorganizowała francuska federacja, która kilka miesięcy temu zaczęła szukać następcy Laurenta Tillie. Szkoleniowiec wcześniej zapowiedział rezygnację z funkcji trenera "Trójkolorowych" po igrzyskach. Pod jego wodzą Francuzi w Tokio zdobyli historyczny złoty medal. Grbić i m.in Antiga złożyli swoje oferty, federacja postawiła jednak na Brazylijczyka Bernando Rezende.

 

- Gdy Francuzi ogłosili, że szukają nowego trenera kadry, też wszyscy zaczęli się zgłaszać. Dlaczego? Z prostego powodu. Mają w tej chwili młody, perspektywiczny zespół, a za trzy lata będą grać u siebie na igrzyskach olimpijskich. Po tym okresie, jeśli znów będą szukać trenera, nie wiem, czy będą mieć znów tyle ofert. Ja natomiast sam zrezygnowałem ze względów osobistych - wyjaśnił.

 

O tym, w jaki sposób zostanie wyłoniony nowy selekcjoner Biało-Czerwonych zadecydują już nowe władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze związku zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek i wtorek.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie