Zbigniew Boniek o przyszłości Paulo Sousy: Jeżeli nie awansujemy na mistrzostwa świata...

Piłka nożna
Zbigniew Boniek o przyszłości Paulo Sousy: Jeżeli nie awansujemy na mistrzostwa świata...
fot. Cyfrasport
Zbigniew Boniek wypowiedział się o pracy Paulo Sousy

- Kontrakt Paulo Sousy jest tak skonstruowany, że jeżeli w listopadzie nie zakwalifikujemy się co najmniej do baraży, to może przestać być selekcjonerem reprezentacji - powiedział podczas programu Cafe Futbol Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN wypowiedział się także na temat dotychczasowej pracy Portugalczyka.

Boniek opowiedział o przyszłości obecnego selekcjonera reprezentacji Polski. - Jeżeli nie awansujemy na mistrzostwa świata, to prezes PZPN ma prawo go zwolnić bez jakichkolwiek konsekwencji finansowych - powiedział były reprezentant Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Mówienie o dziwnych powołaniach Paulo Sousy to zwykłe bicie piany"

 

Poruszony został także temat dotychczasowej pracy Portugalczyka z kadrą. - Uważam, że Paulo Sousa jest bardzo dobrym trenerem. Pasuje do naszego zespołu i może wprowadzić reprezentację na wyższy poziom. Mam nadzieję, że tak będzie - stwierdził Boniek. 

 

Honorowy prezes PZPN wyjaśnił, skąd bierze się krytyka w stosunku do selekcjonera Biało-Czerwonych. - Nad nami ciąży jeden mecz - starcie ze Słowacją. Wygrana w tym spotkaniu oznaczałaby wyjście z grupy. Potem nie wiadomo, co byłoby w 1/8 finału. Taka jest piłka. Dlatego wynik jest determinujący - podsumował były piłkarz Juventusu.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie