Piotr Gacek: Świderski był naturalnym kandydatem numer jeden

Siatkówka
Piotr Gacek: Świderski był naturalnym kandydatem numer jeden
Fot. Polsat Sport

Trwają wybory prezesa Polskiego Związki Piłki Siatkowej. Jedną z osób obecnych na obradach Walnego Zgromadzenia Związku jest Piotr Gacek - wiceprezes i dyrektor sportowy Projektu Warszawa, który skomentował przebieg wyborów.

Od godziny 11:00 w Warszawie trwają obrady Walnego Zgromadzenia Polskiego Związku Piłki. Z grona kandydatów na stanowisko prezesa PZPS zrezygnowali w dniu wyborów Ryszard Czarnecki i Jacek Kasprzyk.


- Na pewno są to zaskoczenia. Praktycznie kilka minut przed rozpoczęciem obrad media obiegła informacja o rezygnacji Ryszarda Czarneckiego. Na pewno jest to decyzja indywidualna i chciałbym zaznaczyć, że nie jestem tutaj w roli delegata ani osoby decyzyjnej. Zostałem zaproszony z ramienia PZPS i chciałbym ocenić to z chłodną głową. Na pewno ta decyzja jest zaskakująca i zobaczymy jak to się potoczy - ocenił Piotr Gacek.


ZOBACZ TAKŻE: "Byłem zaskoczony wycofaniem się Ryszarda Czarneckiego". Sebastian Świderski o wyborach prezesa PZPS


Jednym z faworytów do wygrania wyborów i objęcia fotela prezesa jest Sebastian Świderski, aktualnie prezes Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Według Gacka był on jednym z naturalnych kandydatów na to stanowisko.


- Sebastian Świderski dla mnie był naturalnym kandydatem numer jeden z ramienia środowiska siatkarskiego. Czas pokaże, zobaczymy jak ten dzień się zakończy i liczę na to, że siatkówka będzie prowadzona w sposób profesjonalny i odpowiedni. Rzeczy dobre będą kontynuowane, rzeczy które wymagały korekty będa korygowane. Siatkówka jest naszym dobrem narodowym i musimy pielęgnować, to co zostało wypracowane przez lata. Kontynuujmy to co jest dobre, zmieniajmy to co wymaga korekty - dodał wiceprezes Projektu Warszawa.


Były reprezentacyjny libero dobrze ocenia przebieg kadencji aktualnego prezesa Jacka Kasprzyka.


- Dzisiaj mieliśmy okazję posłuchać podsumowania prezesa Jacka Kasprzyka i na co dzień nie liczymy tych medali, ale w okresie, gdy sprawował władze w PZPS zdobyliśmy 45 medali. To pokazuje, że seniorska siatkówka ma się dobrze, ale i juniorska jest prowadzona we właściwym kierunku. Wymaga to pewnych zmian i rozwoju, pójścia krok do przodu, ale ta liczba medali pokazuje, że siatkówka zmierza w dobrym kierunku, jeśli chodzi o PZPS - powiedział Gacek.


Z drugiej strony, jak dostrzegł Gacek, przed Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i jego zarządem wciąż wiele wyzwań i zadań do wykonania.


- Nie jestem kandydatem, ani delegatem, ale z perspektywy osoby, która jest w siatkówce od lat myślę, że prezes powinien zagłębić się we wszystkie problemy jakie są. Na tym co jest dobre będziemy budować cały fundament, ale są rzeczy do skorygowania, ale prezes powinien poznać te problemy, szybko zdiagnozować i wyleczyć - zakończył wiceprezes brązowego medalisty PlusLigi.


Cała rozmowa z Piotrem Gackiem w materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie