Sebastian Świderski: Będę się starał łączyć, nie dzielić

Siatkówka
Sebastian Świderski: Będę się starał łączyć, nie dzielić
Fot. PAP
Sebastian Świderski nowym prezesem PZPS.

Sebastian Świderski został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Były wybitny siatkarz, a aktualnie działacz udzielił Polsatowi Sport pierwszego wywiadu w nowej roli oraz zdradził jakie będą jego następne kroki jako szef siatkarskiego związku.

Marcin Lepa: Sebastian Świderski nowym prezesem PZPS. Gratuluję i przypuszczam, że to wielkie emocje i wielkie wzruszenie.


Sebastian Świderski: Tak, wielkie emocje i wielkie wzruszenie. Trudno pozbierać myśli na gorąco, ale jestem bardzo szczęśliwy, że przez następne cztery lata będę u sterów polskiej siatkówki i zrobię wszystko, aby się rozwijała i była jeszcze mocniejsza niż jest teraz.


Na początku tego dnia było siedmiu kandydatów, ostatecznie wycofało się sześciu, ale to nie jedyne zaskoczenie tego dnia. Uzyskałeś aż 88 z 90 głosów. Tylko dwóch delegatów wstrzymało się. To wielkie poparcie i kredyt zaufania.


To wielki kredyt zaufania i zrobię wszystko, aby go utrzymać i go spłacać. Pamiętajmy, że dwóch delegatów to "mini-opozycja" i trzeba ich zadowolić. Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie łatwe wyzwanie, bo środowisko jest podzielone i dużo pracy przede mną, ale myślę, że sobie poradzę i będę starał się łączyć, nie dzielić.


Za chwilę wybór zarządu. Wiem, że masz swoich kandydatów, ale będą też zgłaszani kandydaci z sali. Jak ich przekonać, aby to był zarząd, który będzie z Tobą zgodnie współpracował?


To trudne wydarzenie dla mnie, aby wskazać ludzi, bo chciałbym ze wszystkimi dobrze współpracować. Muszę wskazać mądrze i dobrze dla polskiej siatkówki, dla mnie, abym miał pełne poparcie wśród tych ludzi i przede wszystkim, aby wierzyli w to co chcę zrobić. Duże wydarzenie i wyzwanie. Mam nadzieję, że wszyscy delegaci poprą mój wybór, a jeżeli nie, to też będę się cieszył, bo będę miał z kim rozmawiać na temat dalszej współpracy lub jej rozwinięcia.


Cała rozmowa z Sebastianem Świderskim w materiale wideo.

 

Marcin Lepa, PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie