Wojciech Drzyzga o losowaniu grup MŚ 2022: To inne zespoły powinny się obawiać

Siatkówka
Wojciech Drzyzga o losowaniu grup MŚ 2022: To inne zespoły powinny się obawiać
fot. Cyfrasport
Wojciech Drzyzga ocenił wyniki losowania grup mistrzostw świata siatkarzy

Wojciech Drzyzga nie ma wątpliwości, że Polska jest jednym z faworytów przyszłorocznych mistrzostw świata siatkarzy. Ekspert Polsatu Sport zabrał głos w sprawie losowania grup nadchodzącego turnieju.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata w 2022 w grupie zmierzy się z: Meksykiem, Bułgarią i Stanami Zjednoczonymi.

 

- Jako podwójny obrońca tytułu nie powinniśmy się przejmować, czy mamy łatwą, czy trudną grupę. To inne zespoły powinny się obawiać. Grupa jest naprawdę ciekawa, jest w niej na pewno jeden poważny rywal, którym są Stany Zjednoczone. Bułgaria niewątpliwie przechodzi kryzys, bo zmienia zawodników reprezentacji, ale to też dobra drużyna. Zobaczymy czy ten rok rozwinie młodych zawodników z tego kraju. O Meksyku zbyt wiele nie wiemy. Będziemy ich obserwować. Każde ich zwycięstwo będzie ogromną niespodzianką - powiedział Drzyzga.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest nowy prezes PZPS? Sebastian Świderski – legendarny siatkarz, skuteczny działacz

 

Były reprezentant Polski ocenił szanse Biało-Czerwonych w starciu ze Stanami Zjednoczonymi.

 

- W meczu z USA wszystko może się zdarzyć. Amerykanie są zranieni igrzyskami olimpijskimi. My zresztą też. Nie wiadomo, czy będzie u nich zmiana trenera i zawodników - stwierdził. 

 

Ekspert Polsatu Sport powiedział, jak powinien zostać wybrany skład, który weźmie udział w rywalizacji w Rosji. 

 

- Nasz skład nie powinien zostać odmłodzony. Trzeba wybrać siatkarzy znajdujących się w najlepszej formie. Mamy sporą jakość w kadrze. Trener może przygotować zespół do obrony tytułu - skomentował. 

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie