MŚ U-21 siatkarzy: Polska - Argentyna. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 21 zagra mecz o brązowy medal na mistrzostwach świata. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Argentyna. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

"Polscy dominatorzy" - tak zwykło mówić się o młodych siatkarzach do lat 21 z naszego kraju, którzy na przestrzeni kilku pokoleń potrafili w pięknym stylu sięgać po złote medale mistrzostw świata. W tym roku Biało-Czerwonym nie będzie dane powtórzyć sukcesu starszych kolegów, ale brązowy krążek również będzie sporym osiągnięciem.

 

Zobacz także: Finał był blisko! Polscy siatkarze zagrają o brąz mistrzostw świata U–21

 

Polacy rozpoczęli młodzieżowy mundial od zwycięstwa z Kubą 3:1. Następnie nasi zawodnicy zgodnie z planem pokonali Bahrajn 3:0, aby zwyciężyć Bułgarię 3:1 i zająć pierwsze miejsce w grupie B rundy wstępnej. W następnej fazie przeciwnicy byli już znacznie mocniejsi, ale i tak Biało-Czerwonym udało się pokonać Brazylię 3:1 oraz ponownie Bułgarię 3:2. Na koniec zmagań grupowych nastąpiła porażka z Rosją 1:3.

 

Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w grupie F, co oznaczało starcie z Włochami w półfinale. Niestety, mimo prowadzenia 2:0 w setach, sprawdziło się siatkarskie porzekadło - kto nie wygrywa 3:0, ten... przegrywa 2:3. W drugiej fazie zawodów Italia była znacznie lepsza i zasłużenie okazała się lepsza.

 

W meczu o trzecie miejsce Polska zagra z Argentyną, która w półfinale przegrała z Rosją 0:3. Spotkanie było bardzo wyrównane, ponieważ dwa pierwsze sety kończyły się grą na przewagi. Miejmy nadzieję, że Biało-Czerwonym uda się pokonać Albicelestes i wrócić do kraju z brązowymi medalami mistrzostw świata.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Argentyna od godz. 16:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie