Tomasz Hajto uderza w Paulo Sousę! "Nie on będzie wyznaczał w Polsce trendy. Nie biorę tego na poważnie"

Piłka nożna
Tomasz Hajto uderza w Paulo Sousę! "Nie on będzie wyznaczał w Polsce trendy. Nie biorę tego na poważnie"
fot. Cyfrasport
Tomasz Hajto ostro wypowiedział się na temat Paulo Sousy (na zdj. z prawej)

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" - pisał niegdyś Mikołaj Rej. W podobnym tonie wypowiedział się o Paulo Sousie Tomasz Hajto w programie Cafe Futbol. - To nie Sousa odkrył piłkę w naszym kraju, nie on tworzył Ekstraklasę i nie będzie on wyznaczał nam w Polsce trendy. Mamy w naszym kraju wielu mądrych, inteligentnych trenerów i prezesów - skwitował.

W programie poruszono wątek selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy, który zaproponował wprowadzenie konsultacji z piłkarzami, tak aby móc powoływać ich na zgrupowania poza oficjalnymi terminami FIFA i mieć więcej czasu na przygotowania. Pomysł ten nie przypadł do gustu naszym ekspertom.

 

- To nie Sousa odkrył piłkę w naszym kraju, nie on tworzył Ekstraklasę i nie będzie on wyznaczał nam w Polsce trendy. Mamy w naszym kraju wielu mądrych, inteligentnych trenerów i prezesów. Nie biorę tego na poważnie. To jest w ogóle nierealne. Dla mnie to rzucenie czegoś, aby można było dyskutować. Każdy kto jest selekcjonerem, to wie, że jest mało czasu i nie ma go tyle, ile byś chciał. Denerwuje mnie, że przychodzi selekcjoner, podpisuje kontrakt z federacją i w pierwszym wywiadzie po meczu mówi, że miał mało czasu. Ale podpisując kontrakt wiedziałeś o tym i wiedziałeś, że musisz szybko zgrywać zespół - przyznał Hajto.

 

Zobacz także: Czy Stanisław Czerczesow obejmie reprezentację Polski? "W życiu wszystko jest możliwe"

 

Ekspert Polsatu Sport wypowiedział się także na temat powołań Portugalczyka.

 

- Jest wielu ciekawych piłkarzy w Ekstraklasie, nad którymi można się pochylić. Tym bardziej, że niektórzy powołani zawodnicy nie zagrali w klubach nawet minuty. Jaki jest klucz powołania Płachety, który nie jest w rytmie meczowym? Mam w szczytowej formie Kamińskiego, czyli kogoś kto jest w rytmie, jest pewny siebie i może dać dobrą zmianę. Mnie Płacheta nie przekonał. Zalewski - chcieliśmy go "klepnąć" do reprezentacji, chociaż w reprezentacji Włoch nie zagrałby przez następne dziesięć lat. Według mnie za wczesne to powołanie, bo chłopak nic nie gra. Wszedł na boisko w derbach w Rzymu, ale powołujemy zawodników, bo wszedł na boisko? W reprezentacji mają grać najlepsi, a nie ci, którzy wchodzą z ławki - skwitował ostro Hajto.

 

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie