Michał Łoniewski o walce na gali Polsat Boxing Night 11: Dam z siebie wszystko

Sporty walki
Michał Łoniewski o walce na gali Polsat Boxing Night 11: Dam z siebie wszystko
fot. Polsat Sport
Michał Łoniewski

Gala Polsat Boxing Night 11 odbędzie się 22 października w Arenie Gliwice. Podczas wydarzenia kibice sportów walki będą mogli obejrzeć walkę Michała Łoniewskiego z Kamilem Jenelem. Łoniewski swoje umiejętności pięściarskie miał możliwość zaprezentować podczas premierowej gali Polsat Boxing Promotions. - Dam z siebie wszystko - zapowiada uczestnik PBN 11.

Łoniewski stoczył ponad 200 walk w boksie olimpijskim, był członkiem kadry narodowej, a także brał udział w mistrzostwach Europy. Po zaledwie dwóch miesiącach przerwy od ostatniej walki wraca miedzy liny, aby zmierzyć się z doświadczonym kickboxerem, który zadebiutuje w boksie.

 

- To już koniec przygotowań, zacząłem etap sparingów. Teraz priorytetem jest szybkość i zbijanie ostatnich kilogramów - powiedział Łoniewski.

 

Kamil Jenel to doświadczony kickboxer, który przez lata trenował i walczył w Holandii. Na swoim koncie ma m.in. zawodowe mistrzostwo Polski oraz mistrzostwo Beneluksu w K-1.

 

- Nie mogę opracować na niego strategii. Wiem, że jego styl będzie oryginalny, to będzie coś innego niż walka z pięściarzem. Wszystko okaże się w ringu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam z siebie wszystko - stwierdził Łoniewski.

 

Zobacz także: Polsat Boxing Night 11. Jak wyglądało nagrywanie spotu promocyjnego? (WIDEO)

Łoniewski ostatni pojedynek stoczył podczas premierowej gali Polsat Boxing Promotions w Gdańsku, gdzie pokonał Konrada Kaczmarkiewicza większościową decyzją sędziów.

 

- Walka z Jenelem będzie inną walką niż z Kaczmarkiewiczem. Jenel jest wyższy i cięższy, wtedy musiałem gubić wiele kilogramów, a teraz tylko dwa kilogramy - ocenił uczestnik PBN 11.

 

Jenel wraca do ringu po 2,5 letniej przerwie. Dla Łoniewskiego będzie to powrót po zaledwie dwóch miesiącach odpoczynku.

 

- Nie chcę spekulować czy tak długa przerwa mojego rywala wyjdzie na plus czy na minus, wszystko okaże się w walce. Tak naprawdę mieliśmy okazję spojrzeć sobie w oczy kilka razy podczas nagrywania spotu promocyjnego Polsat Boxing Night 11. Profesjonalnie podeszliśmy do nagrań, a co będzie w ringu, to przekonamy się 22 października w Gliwicach - zapowiedział Łoniewski.

 

Sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night 11 ruszy w czwartek 14 października w serwisie eBilet.pl ---> TUTAJ.

 

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 22 października w Gliwicach.

 

- Dam z siebie wszystko! Cieszę się, ze mogę wystąpić na tak wielkiej gali. Walczą tam mistrzowie świata, to wielka promocja dla mnie. Chcę osiągnąć ile się da i wycisnąć z życia wszystko, jak cytrynę - stwierdził Łoniewski.

 

Patrycja Zahorska, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie