PlusLiga: Wyniki sobotnich meczów - 16.10

Rozstrzygnięte zostały kolejne spotkania trzeciej kolejki PlusLigi. Sprawdź wyniki sobotnich spotkań.

W pierwszym sobotnim meczu PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzyła się na własnym boisku z zespołem GKS Katowice. Początkowe dwa sety były bardzo wyrównane. Obie drużyny wygrały po jednej partii. W trzeciej części tego meczu skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Zawiercia.

Po tym triumfie Warta zaczęła dominować na boisku. Katowiczanie nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczny atak rywali. Dopiero w połowie czwartego seta gościom udało się doprowadzić do wyrównania. Mimo tego "Jurajcy Rycerze" jeszcze raz, przed końcem starcia, odskoczyli przeciwnikom. Gospodarze wygrali to starcie 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:21).

Na parkiecie bardzo dobrze prezentował się Piotr Orczyk, który zdobył 18 punktów i otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Aluron CMC Warta Zawiercie - GKS Katowice 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:21).

MVP: Piotr Orczyk

Aluron CMC Warta Zawiercie: Facundo Conte, Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Patryk Niemiec, Miguel Tavares, Miłosz Zniszczoł - Michał Żurek (libero) - Maximiliano Cavanna, Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk, Wiktor Rajsner

GKS Katowice: Piotr Hain, Jakub Jarosz, Marcin Kania, Micah Ma'a, Tomas Rousseaux, Jakub Szymański - Bartosz Mariański (libero) - Damian Domagała, Damian Kogut, Jakub Lewandowski, Jakub Nowosielski, Dawid Ogórek.

W kolejnym starciu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła drużynę LUK Lublin. Najpierw gra toczyła się punkt za punkt. W połowie pierwszego seta na siedmiopunktowe prowadzenie wyszła ZAKSA. Ekipa z Lublina nie była w stanie poradzić sobie z bardzo dobrym przyjęciem rywali. Dzięki temu gospodarze zwyciężyli w pierwszej partii.

Po tym siatkarze z Kędzierzyna-Koźle dominowali na boisku. Bezwzględnie wykorzystywali błędy przeciwników, przez co bez problemu wygrali kolejne dwa sety. Jednym z kluczowych zawodników ZAKSY był jej kapitan Aleksander Śliwka. Reprezentant Polski w trakcie całego spotkania zdobył 12 punktów. Pod tym względem lepsi od niego byli tylko Norbert Hurber i Bartosz Filipiak.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - LUK Lublin 3:0 (25-22, 25-13, 25-19).

MVP: Norbert Huber

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Krzysztof Rejno, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk - Erik Shoji (libero) - Bartłomiej Kluth, Tomasz Kalembka, Michał Kozłowski, Nobert Huber, Korneliusz Banach, Adrian Staszewski.

LUK Lublin: Milan Katic, Wojciech Sobala, Grzegorz Pająk, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak - Dustin Watten (libero) - Igor Gniecki, Szymon Romać, Jakub Wachnik, Jakub Peszko.

Ostatnim sobotnim spotkaniem było starcie PGE Skra Bełchatów - Stal Nysa. Ekipa z Bełchatowa bardzo mocno weszła w to starcie. Podopieczni Slobodana Kovaca wygrali sześć punktów z rzędu, od razu wychodząc na spore prowadzenie. Do końca partii udało im się jeszcze bardziej odskoczyć przeciwnikom. Stal w czasie pierwszej części tego starcia zdobyła zaledwie 17 punktów.

W drugim secie to zawodnicy z Nysy zaczęlia dyktować warunki na boisku. Nic zatem dziwnego, że po chwili doprowadzili do wyrównania. Na parkiecie wyróżniał się Wassim Ben Tara, który zapewnił swojej drużynie 10 "oczek" w trakcie dwóch partii. O wyniku kolejnej części tego starcia zadecydowała dobra seria Skry pod koniec seta. Bełchatowianie zdołali wygrać trzy punkty z rzędu i ponownie wyjść na prowadzenie. Mimo tego zawodnicy z Nysy za chiwlę odpowiedzieli, wygrywając swoją drugą partię.

O wyniku meczu musiał zadecydować tie-break, w którym skuteczniejsza okazała się Skra.

PGE Skra Bełchatów - Stal Nysa 3:2 (25:17, 19:25, 25:23, 21:25, 20:18)

MVP: Mateusz Bieniek

PGE Skra Bełchatów: Aleksandar Atanasijevic, Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Mikołaj Sawicki - Kacper Piechocki (libero) - Robert Milczarek, Mihajlo Mitic, Damian Schulz

Stal Nysa: Marcin Komenda, Kamil Kwasowski, Moustapha M'Baye, Nikołaj Penczew, Mitchell Stahl, Wassim Ben Tara - Michał Ruciak (libero) - Kamil Dembiec, Kamil Dębski, Patryk Szczurek, Patryk Szwaradzki.