PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo Trefla! Cuprum nadal bez punktów

Trefl Gdańsk wygrał po raz pierwszy w tym sezonie.

Trefl Gdańsk pokonał Cuprum Lubin 3:0 w meczu 3. kolejki PlusLigi. Ekipa trenera Michała Winiarskiego pozwoliła przyjezdnym nawiązać wyrównaną walkę tylko w premierowej odsłonie. Kolejne dwie gdańszczanie wygrali bez najmniejszych problemów.

Początek sezonu nie był udany ani dla gdańszczan, ani dla lubinian. Obie ekipy zanotowały po dwie porażki, więc podeszły do trzeciego starcia podwójnie zmotywowane.

Pierwszy set układał się od startu lepiej dla gospodarzy. Szybko uzyskali czteropunktową przewagę (8:4), która utrzymywała się przez dłuższą część seta. W końcówce gdańszczanie stracili koncentrację i pozwolili rywalom wyrównać wynik (18:18), co sprawiło, że temperatura na boisku znacznie się podwyższyła. Ostatecznie Trefl wygrał premierową odsłonę po asie serwisowym Moritza Reicherta.

Set drugi rozpoczął się od fragmentu wyrównanej walki. Później wyższy bieg wrzucili podopieczni Michała Wianiarskiego, którzy od stanu 6:7 wyszli na prowadzenie 10:7. Siatkarzom Cuprum nie pomogła przerwa w grze, o którą poprosił Paweł Rusek. Przegrali całego seta wysoko 15:25.

Po zmianie stron gdańszczanie kontynuowali dobrą grę. Zdecydowanym liderem zespołu był Bartłomiej Lipiński, który wrócił na boisko po problemach zdrowotnych. 24-letni przyjmujący zdobył w nim aż 17 punktów, z czego 14 atakiem i 3 blokiem. Nie on został jednak wybrany najlepszym siatkarzem spotkania. Statuetkę MVP otrzymał rozgrywający "Gdańskich Lwów" Lukas Kampa.

Po drugiej stronie siatki najlepiej punktował Marcin Waliński (11 punktów). O jedno oczko mniej do konta swojego zespołu dopisał atakujący Remigiusz Kapica.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły, Lukas Kampa, Mateusz Mika, Bartłomiej Mordyl, Pablo Crer, Maciej Olenderek (L) oraz Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Moritz Reichert, Patryk Łaba

Cuprum Lubin: Marcin Waliński, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Florian Krage, Przemysław Stępień, Maciej Sas (L) oraz Kamil Maruszczyk, Dawid Gunia, Masahiro Sekita, Kamil Szymura (L)

MVP: Lukas Kampa