PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot wysoko ocenia potencjał piłkarzy beniaminka z Radomia, z którym jego zespół zmierzy się w poniedziałek na zakończenie 11. kolejki rozgrywek ekstraklasy. - Wystarczy popatrzeć, z kim punktował Radomiak - powiedział na konferencji prasowej. Relacja i wynik na żywo meczu Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom na Polsatsport.pl.

Białostoczanie zajmują obecnie w tabeli szóstą pozycję; znacznie poprawili swoją sytuację, wygrywając w dwóch ostatnich kolejkach. Radomiak jest jedenasty, ale traci do Jagiellonii tylko trzy punkty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stefan Majewski nowym dyrektorem sportowym Cracovii

 

Radomianie byli jednym z przeciwników Jagiellonii w letnim okresie przygotowawczym; w meczu kontrolnym beniaminek wygrał 4:1.

 

- Sparingu nie biorę pod uwagę, bo byliśmy wówczas w najcięższym okresie naszych treningów. Ale dzisiaj wystarczy popatrzeć na zespoły, z którymi grali i punktowali. To m.in. Legia, Lech, Raków, Śląsk - z żadnym z tych zespołów nie przegrali. Radomiak to zespół, który stwarza bardzo dużo sytuacji, oddaje dużo strzałów, na pewno są bardzo niebezpieczni w ofensywie, ale też bramek dużo nie tracą - mówił trener Mamrot na piątkowej konferencji prasowej.

 

- Trochę mało się o tym mówi, ale uważam, że jest tam duża jakość, jeśli chodzi o piłkarzy. Klub zrobił ciekawe transfery, wcześniej było tam kilku ciekawych graczy i myślę, że czeka nas ciekawe spotkanie - dodał.

 

Podkreślił, że zwycięstwa jego zespołu w ostatnich dwóch kolejkach były ważne pod względem mentalnym (przed nimi Jagiellonia miała serię sześciu meczów bez wygranej).

 

- Drużyna potrzebowała złapać pewność siebie i w tym momencie to jest. Nie wybiegamy daleko w przyszłość, myślimy tylko o meczu z Radomiakiem - powiedział Mamrot.

 

Jagiellonia miała bardzo długi cykl treningowy w przerwie na mecze reprezentacji, bo z KGHM Zagłębiem Lubin zagrała w piątek 1 października, a z Radomiakiem zagra w poniedziałek 18 października. Mamrot przyznał, że wolałby mecz w sobotę, ale zaznaczył, iż trzeba się dostosować do sytuacji. Jak mówił, kluczowe w przygotowaniach są sprawy motoryczne.

 

- Trochę inaczej podeszliśmy do tej przerwy niż do poprzedniej, parę rzeczy zmodyfikowaliśmy i wierzę, że nic nie stracimy, a jeszcze zyskamy - zaznaczył szkoleniowiec.

 

Ze zgrupowania reprezentacji Łotwy z urazem wrócił bramkarz Pavels Steinbors, który w ostatnich meczach wygrywał rywalizację w bramce z młodzieżowcem Xavierem Dziekońskim i był pewnym punktem zespołu. Łotysz będzie niezdolny do gry przynajmniej w dwóch spotkaniach. Pozostali zawodnicy, którzy ostatnio grali, powinni być do dyspozycji sztabu szkoleniowego.


Relacja i wynik na żywo meczu Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom na Polsatsport.pl. Początek od godziny 20:30.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie