Trener LUK Lublin: Zawodnikom gra sprawia radość

Siatkówka
Trener LUK Lublin: Zawodnikom gra sprawia radość
fot. PAP
Trener LUK Lublin - Dariusz Daszkiewicz.

Beniaminek PlusLigi LUK Lublin po trzech porażkach odniósł swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo, wygrywając przeze własną publicznością z GKS Katowice 3:0. Na trybunach zasiadło 2200 widzów gorąco dopingując podopiecznych Dariusza Daszkiewicza.

- Jesteśmy szczęśliwi, że udało się wygrać, i to wygrać za trzy punkty z wymagającym przeciwnikiem. Był to niewątpliwie nasz najlepszy mecz w PlusLidze, widać było, że zawodnikom gra sprawia radość. Znakomite spotkanie rozegrał nasz młody rozgrywający Igor Gniecki, który zastępując chorego Grzegorza Pająka musiał grać przez cały mecz i tę presję wytrzymał. Sprawdziła się też dzisiaj gra na dwóch libero i będziemy to dalej stosować - powiedział lubelski szkoleniowiec.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prezes Jastrzębskiego Węgla: Pierwszy cel osiągnięty

 

MVP spotkania uznany został Bartosz Filipiak, który nie krył zadowolenia z postawy całej drużyny.

 

- Znakomicie spisał się cały zespół, świetnie graliśmy blokiem i w obronie. Po spotkaniach z bardzo silnymi przeciwnikami dzisiaj pokazaliśmy swoją jakość, momentami obierając katowiczanom chęć do gry. Nasza praca przynosi efekty, ale bardzo ważna jest atmosfera dająca radość z tego, co prezentujemy na parkiecie. To nasze pierwsze zwycięstwo z pewnością doda nowej energii do dalszej pracy - dodał atakujący LUK Lublin.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie