Fortuna Puchar Polski: Bez niespodzianki w Sosnowcu. Piast Gliwice w kolejnej rundzie

Piast Gliwice zameldował się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Piłkarze Piasta Gliwice wygrali 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Jedyną bramkę dla gości zdobył w pierwszej połowie Mateusz Winciersz.

Na pierwszą bramkę kibice obu drużyn musieli poczekać do 18. minuty meczu. Patryk Lipski obsłużył znakomitym podaniem Mateusza Winciersza. Ten uciekł obrońcom sosnowiczan i strzałem z powietrza trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Matko Perdijica.

Podopieczni Waldemara Fornalika po przerwie mogli podwyższyć wynik spotkania. Przed polem karnym piłkę holował Tiago Alves, aż wreszcie zdecydował się na strzał z szesnastego metra. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak tylko w poprzeczkę.

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
Bramka: Winciersz 18

Zagłębie Sosnowiec: Matko Perdijić - Vedran Dalić, Lukas Duriska, Wojciech Kamiński - Kacper Smoleń, Maciej Ambrosiewicz (46. Wojciech Szumilas), Joao Oliveira, Dawid Gojny (61. Quentin Seedorf) - Patryk Bryła, Alex Tanque (46. Szymon Sobczak), Szymon Pawłowski (61. Maksymilian Banaszewski)

Piast Gliwice: Karol Szymański - Tomasz Mokwa, Tomas Huk, Miguel Munoz, Jakub Holubek - Michael Ameyaw (68. Arkadiusz Pyrka), Patryk Lipski, Patryk Sokołowski, Tiago Alves (68. Kristopher Vida), Mateusz Winciersz (74. Gabriel Kirejczyk) - Nikola Stojiljković (74. Damian Kądzior)