Przypadki koronawirusa w Wiśle Kraków

Piłka nożna
Przypadki koronawirusa w Wiśle Kraków
fot. Cyfrasport
Kilku piłkarzy Wisły Kraków miało pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Kilku piłkarzy Wisły miało pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 – poinformował krakowski klub, zapewniając że wdrożono niezbędne procedury wymagane w rozgrywkach ekstraklasy.

"W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury obowiązujące zarówno pion sportowy, jak i administracyjny" – napisano w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dymisja w Lechii Gdańsk! Powodem jest post na Twitterze

 

Zapewniono, że osoby zarażone rozpoczęły kwarantannę, a drużyna kontynuuje pracę w oparciu o zaostrzony reżim sanitarno-epidemiologiczny.

 

"W stacjonarnych treningach uczestniczą wyłącznie przedstawiciele pierwszej drużyny z negatywnymi wynikami testów" – zapewniono.

 

Klub nie podał nazwisk zakażonych piłkarzy.

 

W sobotę Wisła poniosła dotkliwą porażkę 0:5 w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. W spotkaniu z tym z powodów zdrowotnych nie zagrali m.in. napastnik Jan Kliment i pomocnik Aschraf El Mahdioui.

 

W najbliższym meczu ekstraklasy "Biała Gwiazda" ma zmierzyć się w niedzielę na wyjeździe z Wisłą Płock. Krakowianie zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie