EBL: 39 punktów Ericka Neala, PGE Spójnia lepsza w Lublinie

Erick Neal zdobył 39 punktów w Lublinie.

To był rewelacyjny mecz Ericka Neala, który w Lublinie rzucił aż 39 punktów, ustanawiając nowy rekord obecnego sezonu Energa Basket Ligi! Jego PGE Spójnia pokonała Polski Cukier Pszczółkę Start 97:82.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy głównie dzięki trafieniom Jimmie Taylora prowadzili już nawet 11:3. Dopiero późniejsze wejście Ericka Neala ożywiło grę PGE Spójni. Po następnych rzutach wolnych Jonasa Zohore różnica wynosiła tylko dwa punkty. Ostatecznie dzięki trójce Kacpra Młynarskiego po 10 minutach było 18:17 dla przyjezdnych. W drugiej kwarcie Polski Cukier Pszczółka Start potrafił wrócić na prowadzenie np. po trójce Mateusza Kostrzewskiego, ale częściej to zespół trenera Marka Łukomskiego miał inicjatywę. Trójki Daniela Szymkiewicza oraz Ericka Neala sprawiły, że po pierwszej połowie stargardzianie wygrywali 39:34.

Trzecią kwartę małą serią 6:0 rozpoczęli gospodarze i ponownie mieli przewagę. Później, dzięki rzutom wolnym Romana Szymańskiego, różnica na ich korzyść wzrosła do siedmiu punktów. PGE Spójnia powoli wracała do gry, a po kolejnych zagraniach Neala i Szymkiewicza znowu prowadziła! Po 30 minutach było 60:64. Kolejna część meczu to kolejna seria przyjezdnych - fragment 9:0 i rewelacyjna gra Neal oznaczała aż 13 punktów przewagi. Doron Lamb starał się zmieniać sytuację, ale to było zdecydowanie za mało. W kluczowych momentach znowu świetny był Neal! Ostatecznie ekipa ze Stargardu zwyciężyła 97:82.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 82:97 (17:18, 17:21, 26:25, 22:33)

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin: Doron Lamb 22, Tweety Carter 16, Jimmie Taylor 12, Mateusz Dziemba 11, Quenton De Cosey 8, Mateusz Kostrzewski 7, Roman Szymański 4, Damian Jeszke 2, Joshua Sharkey 0, Mikołaj Stopierzyński 0, Bartosz Ciechociński 0, Karol Obarek 0

PGE Spójnia Stargard: Erick Neal 39, Jonas Zahore 18, Kacper Młynarski 15, Daniel Szymkiewicz 11, Justin Gray 5, Jake O'brien 5, Piotr Niedźwiedzki 4, Szymon Szmit 0, Patryk Zając 0, Oliwer Korolczuk 0, Damian Grudziński 0