PlusLiga: Mistrz Polski pokazał moc! Siatkarze Asseco Resovii bez szans na Podpromiu

Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 0:3.

Asseco Resovia przegrała 0:3 z Jastrzębskim Węglem w spotkaniu 5. kolejki PlusLigi. Mistrzowie Polski pewnie wygrali na Podpropmiu. W dwóch pierwszych setach rozstrzygali rywalizację w końcówce, a w trzecim mieli przewagę od początku do końca.

Jastrzębianie lepiej rozpoczęli to spotkanie (0:3, 8:11), ale w środkowej części premierowej partii gospodarze wyrównali (14:14). Dalsza część seta to zacięta walka punkt za punkt, którą rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23. Trevor Clevenot najpierw zaatakował po bloku rywali, a po chwili popisał się mocną zagrywką, po której Jurij Gladyr zaatakował z przechodzącej piłki (23:25).

Gospodarze udanie rozpoczęli drugą odsłonę (3:0, 9:7), ale nie byli w stanie długo utrzymać tej zaliczki. Przyjezdni wygrali cztery kolejne akcje, dwa razy punktując blokiem i dwa razy w ataku (9:11). Później Asseco Resovia znów uzyskała przewagę (20:18), po raz kolejny jednak przytrafiła się im czarna seria – pięciu przegranych akcji z rzędu (20:23), zwieńczona atakiem Clevenota. Zadanie rywalom ułatwili gospodarze, popełniając błędy w ataku. To był kluczowy moment seta. Kolejny atak Clevenota i blok Gladyra dały przyjezdnym brakujące punkty (21:25).

Set numer trzy rozpoczął się od mocnego uderzenia mistrzów Polski – po asie serwisowym Stephena Boyera było 0:4. Rzeszowianie próbowali jeszcze odrobić straty, ale siatkarze Jastrzębskiego Węgla utrzymywali punktowy dystans. W końcówce kontrolowali sytuację. Dwa ostatnie punkty w tym meczu wywalczył Łukasz Wiśniewski, który najpierw popisał się skutecznym atakiem, a następnie zablokował atak Nicolasa Szerszenia (18:25).

Skrót meczu Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Maciej Muzaj (15) – Asseco Resovia; Stephen Boyer (17), Trevor Clevenot (15) – Jastrzębski Węgiel. MVP: Stephen Boyer (16/23 = 70% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy).

Jastrzębski Węgiel w piątym meczu tego sezonu odniósł czwarte zwycięstwo, wywalczył 13 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli za niepokonaną ekipą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Asseco Resovia poniosła drugą porażkę i z dziewięcioma punktami na koncie zajmuje piąte miejsce.

Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 21:25, 18:25)

Asseco Resovia: Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Sam Deroo – Paweł Zatorski (libero) oraz Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Krulicki, Timo Tammemaa. Trener: Alberto Giuliani.
Jastrzębski Węgiel: Trevor Clevenot, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti. Trener: Andrea Gardini.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 5. kolejki PlusLigi:

2021-10-28: Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 3:2 (25:20, 24:26, 17:25, 25:22, 15:11)
2021-10-29: Projekt Warszawa – LUK Lublin 3:1 (29:31, 25:19, 25:22, 25:19)
2021-10-30: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (26:24, 29:27, 23:25, 19:25, 12:15)

2021-10-30: Trefl Gdańsk – Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

2021-10-30: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (26:28, 25:23, 27:29, 23:25)
2021-10-31: Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 21:25, 18:25)

2021-10-31: GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).