Fortuna 1 Liga: GKS Katowice lepszy od Korony Kielce

GKS Katowice sprawił niespodziankę, wygrywając u siebie z Koroną Kielce 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił przed przerwą Filip Szymczak.

- W sobotę zmierzymy się przy Bukowej z Koroną Kielce, która ma ambitne cele na ten sezon. Oczywiście przystąpimy do tego starcia z chęcią walki o pełną pulę i liczymy na wsparcie naszych kibiców! - zapowiadał przed meczem Bartosz Jaroszek.

GKS Katowice i Koronę Kielce przed pierwszym gwizdkiem sędziego dzieliło dziesięć miejsc w tabeli Fortuna 1 Ligi. Faworytem byli więc goście. Już na boisku, chociaż przemawiało za nimi posiadanie piłki czy liczba oddanych strzałów, to z kompletu punktów cieszyli się gospodarze. Wszystko za sprawą Szymczaka, który pokonał bramkarza w 27. minucie. Więcej goli nie padło.

Katowiczanie złapali ostatnio wiatr w żagle na pierwszoligowych boiskach. Był to ich szósty mecz z rzędu bez porażki. Tymczasem dla kielczan była to pierwsza porażka od 15 października, kiedy musieli uznać wyższość Widzewa Łódź (0:1).

GKS Katowice - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: Szymczak 27

GKS Katowice: Patryk Królczyk - Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Hubert Sadowski - Zbigniew Wojciechowski, Bartosz Jaroszek, Rafał Figiel, Krystian Sanocki (70. Piotr Samiec-Talar), Patryk Szwedzik (90. Arkadiusz Woźniak), Danian Pawłas (53. Grzegorz Rogala) - Filip Szymczak (70. Filip Kozłowski)

Korona Kielce: Konrad Forenc - Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Przemysław Szarek, Łukasz Sierpina - Jacek Podgórski, Marcel Gąsior, Marcin Szpakowski (70. Miłosz Strzeboński), Mario Zebić (80. Marko Pervan), Dawid Błanik (80. Jakub Górski) - Jakub Łukowski

Żółte kartki: Rogala - Sierpina