Tauron Liga: Siatkarki Grot Budowlanych wygrały w Bielsku-Białej

Siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 1:3 w spotkaniu 7. kolejki Tauron Ligi. Gospodynie wygrały pierwszą partię, a w drugiej uległy rywalkom, choć miały piłkę setową. Kolejne dwie odsłony padły łupem łodzianek.

Premierowa partia przyniosła zdecydowane zwycięstwo skuteczniejszych w ataku i bloku gospodyń. Przypieczętowała je Magdalena Janiuk (25:16).

W drugim secie oglądaliśmy zaciętą walkę obu ekip, zakończoną rywalizacją na przewagi. Gospodynie miały piłkę setową przy stanie 24:23, ale wojnę nerwów wygrały łodzianki. Dwa decydujące punkty wywalczyła Monika Fedusio (24:26).

Trzeci set miał jednostronne oblicze i toczył się pod dyktando łodzianek. W ekipie gospodyń szwankowało przyjęcie (0–5 w asach serwisowych), ale również w innych elementach przewagę miały rywalki. W pewnym momencie seta różnica wynosiła już dziesięć oczek (7:17), a w końcówce przyjezdne kontrolowały sytuację (14:25).

Gospodynie wróciły do gry w czwartej odsłonie, uzyskały przewagę (11:7, 15:11). Siatkarki Grot Budowlanych odrobiły jednak straty, a w końcówce przejęły inicjatywę. Julia Szczurowska skończyła długą wymianę i wywalczyła piłkę meczową (19:24). Rywalki obroniły się w trzech akcjach, asem serwisowym popisała się Martyna Borowczak, ale zepsuta zagrywka zakończyła to spotkanie (22:25).

Skrót meczu BKS Bostik – Grot Budowlani:

Najwięcej punktów: Koleta Łyszkiewicz (15), Magdalena Janiuk (13), Gabriela Orvosova (10), Dominika Pierzchała (10) – BKS; Monika Fedusio (19), Paulina Damaske (14), Julia Szczurowska (10) – Budowlani. MVP: Monika Fedusio (18/39 = 46% skuteczności w ataku + 1 punktowy blok).

BKS Bostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:16, 24:26, 14:25, 22:25)

BKS Bostik: Magdalena Janiuk, Karina Chmielewska, Weronika Szlagowska, Dominika Pierzchała, Gabriela Orvosova, Koleta Łyszkiewicz – Kinga Drabek (libero) oraz Martyna Borowczak, Aleksandra Kazała, Alina Bartkowska. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Grot Budowlani: Paulina Damaske, Weronika Centka, Martyna Łazowska, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Ana Cleger – Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Szczurowska, Justyna Kędziora, Anna Lewandowska. Trener: Jakub Głuszak.

Wyniki meczów 7. kolejki Tauron Ligi:

2021-11-05: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (20:25, 25:22, 20:25, 19:25)
2021-11-06: ŁKS Commercecon Łódź – Joker Świecie 3:1 (25:20, 22:25, 25:14, 25:19)
2021-11-06: Developres Bella Dolina Rzeszów – UNI Opole 3:1 (25:18, 25:9, 25:27, 25:17)
2021-11-07: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 12:25, 14:16)
2021-11-08: BKS Bostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:16, 24:26, 14:25, 22:25)
2021-11-08: Energa MKS Kalisz – IŁ Capital Legionovia Legionowo (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).