Tauron Liga: Legionovia wygrała po tie-breaku. Niewykorzystana szansa siatkarek z Kalisza

Siatkarki Legionovii odniosły czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie.

W meczu kończącym 7. kolejkę Tauron Ligi siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały z IŁ Capital Legionovią Legionowo 2:3. Gospodynie mogły sięgnąć po trzy punkty, ale nie zdołały wykorzystać szansy na rozstrzygnięcie spotkania w czwartym secie.

Pierwszy set toczył się przy przewadze przyjezdnych, które odskoczyły po punktowej serii, zwieńczonej asem Gyselle Silvy (5:10). Kaliszanki odrobiły straty, ale Legionovia znów zaczęła budować przewagę. Wygrała tę partię mimo niezbyt dobrego przyjęcia i skuteczności w ataku. Wynik seta na 21:25 ustaliła Olivia Różański.

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Przewagę niemal od początku uzyskały gospodynie, które szybko uzyskały znaczącą zaliczkę (10:4). Rywalki były w tej partii jedynie tłem, a po ich błędzie Energa MKS miała piłkę setową przy stanie 24:15. Wówczas do gry zabrała się ekipa z Legionowa, która obroniła się w... pięciu kolejnych akcjach. Alicja Grabka dobrze zaprezentowała się w polu zagrywki, w końcu się jednak pomyliła (25:20).

Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego dominowały również w kolejnym secie. Od stanu 6:6 zaczęły nadawać ton wydarzeniom na parkiecie, wykorzystując problemy przeciwniczek w elemencie przyjęcia. Ta odsłona szybko stała się jednostronnym widowiskiem. Gospodynie pewnie zmierzały po zwycięstwo, które przypieczętowała przestrzelona zagrywka rywalek (25:16).

W czwartej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip, a wynik długo oscylował wokół remisu. W końcówce siatkarki z Kalisza prowadziły 22:20, później miały piłkę meczową po ataku Justyny Łukasik (24:23). W kolejnej akcji pomyliły się jednak w ataku, co rozpoczęło rywalizację na przewagi. Po bloku Mai Tokarskiej i ataku Różański wygrała ją Legionovia (24:26).

Gospodynie były o krok od wygranej za trzy punkty, ostatecznie musiały się jednak zadowolić tylko jednym. Tie-breaka lepiej rozpoczęła dobrze zagrywająca ekipa z Legionowa, która przy zmianie stron miała cztery oczka zaliczki (4:8). W końcówce nie oddała przewagi, a ostatnie punkty wywalczyła po błędach rywalek (6:15).

Skrót meczu Energa MKS – IŁ Capital Legionovia:

Najwięcej punktów: Monika Gałkowska (21), Ewelina Żurowska (14), Aleksandra Cygan (12), Justyna Łukasik (11), Emilia Mucha (10) – Energa MKS; Yaprak Erkek (21), Olivia Różański (21) – Legionovia. MVP: Izabela Lemańczyk.

Energa MKS Kalisz – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (21:25, 25:20, 25:16, 24:26, 6:15)

Energa MKS: Emilia Mucha, Aleksandra Cygan, Monika Gałkowska, Ewelina Żurowska, Justyna Łukasik, Natalia Gajewska – Kinga Wysokińska (libero) oraz Oriana Miechowicz, Sylwia Kucharska, Karolina Drużkowska. Trener: Jacek Pasiński.
Legionovia: Alicja Grabka, Olivia Różański, Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek, Aleksandra Gryka – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Daria Szczyrba, Diana Dąbrowska, Sonia Stefanik, Magdalena Damaske. Trener: Alessandro Chiappini.

Wyniki meczów 7. kolejki Tauron Ligi:

2021-11-05: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (20:25, 25:22, 20:25, 19:25)
2021-11-06: ŁKS Commercecon Łódź – Joker Świecie 3:1 (25:20, 22:25, 25:14, 25:19)
2021-11-06: Developres Bella Dolina Rzeszów – UNI Opole 3:1 (25:18, 25:9, 25:27, 25:17)
2021-11-07: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 12:25, 14:16)
2021-11-08: BKS Bostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:16, 24:26, 14:25, 22:25)
2021-11-08: Energa MKS Kalisz – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (21:25, 25:20, 25:16, 24:26, 6:15).