Alpejski PŚ: Christian Hirschbuehl wygrał slalom równoległy

Zimowe
Alpejski PŚ: Christian Hirschbuehl wygrał slalom równoległy
fot. PAP

Christian Hirschbuehl wygrał slalom gigant równoległy alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Lech/Zuers. W dwóch przejazdach finałowych wyprzedził zaledwie o 0,07 s innego reprezentanta gospodarzy Dominika Raschnera.

Trzecie miejsce zajął Norweg Atle Lie McGrath, który pokonał swojego rodaka Henrika Kristoffersena o 0,15 s. Michał Jasiczek uzyskał 48. czas eliminacji i nie zakwalifikował się do 1/8 finału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jasiczek odpadł w eliminacjach slalomu równoległego

 

31-letni Hirschbuehl po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata, podobnie jak Raschner, który był najszybszy w porannych eliminacjach.

 

W sobotę w slalomie gigancie równoległym kobiet 11. miejsce zajęła Maryna Gąsienica-Daniel. Triumfowała Słowenka Andreja Slokar.

 

W Lech/Zuers odbył się jedyny w tym sezonie indywidualny slalom gigant równoległy. Zaplanowano natomiast zawody drużyn mieszanych - podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie oraz na zakończenie sezonu w marcu w Courchevel/Meribel.

 

Slalom gigant równoległy w Lech/Zuers był drugą w tym sezonie imprezą PŚ. Sezon został zainaugurowany trzy tygodnie temu slalomem gigantem w austriackim Soelden. Na kolejny weekend zaplanowano slalomy w fińskim Levi.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie