Legia Warszawa szuka nowego bramkarza na miejsce Artura Boruca

Piłka nożna
Legia Warszawa szuka nowego bramkarza na miejsce Artura Boruca
fot. Cyfrasport

Legia Warszawa zaczyna się przygotowywać na życie bez Artura Boruca. Prawdopodobnie po zakończeniu obecnego sezonu były bramkarz reprezentacji Polski zakończy przygodę w barwach stołecznego klubu. Władze mistrzów Polski biorą pod uwagę dwóch kandydatów, którzy mogliby zastąpić Boruca.

W obecnym sezonie nie mieliśmy okazji zbyt często oglądać Boruca w barwach Legii Warszawa. Gdy były bramkarz Celticu wróci na boisko, to zapewne tylko do końca trwającej kampanii. Wszystko wskazuje na to, że Boruc nie przedłuży swojego kontraktu z klubem z Łazienkowskiej 3, który wygasa w czerwcu 2022 roku. Według "Przeglądu Sportowego", Legia rozpoczęła już poszukiwania nowego golkipera. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Poważna kontuzja gwiazdy PKO BP Ekstraklasy

 

Podczas nieobecności Boruca między słupkami Legii, zastępowali go młodzi Cezary Miszta oraz Kacper Tobiasz. Klub ze stolicy oprócz młodych talentów chciałby mieć też w swoich szeregach doświadczonego bramkarza. W kręgu zainteresowań Legii mają być przede wszystkim Dante Stipica z Pogoni Szczecin i Vladan Kovacević z Rakowa Częstochowa. Obaj mają zdecydowanie więcej doświadczenia na poziomie Ekstraklasy niż dwaj wychowankowie warszawskiej drużyny. 

 

W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy miał miejsce mecz, pomiędzy Pogonią Szczecin i Rakowem Częstochowa. W czasie tego spotkania na stadionie obecny był dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski. Jak donosi "Przegląd Sportowy" jego obecność na meczu miała mieć związek z planami transferowymi klubu ze stolicy.

MP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie