La Liga: Efektowna wygrana Realu Madryt z Granadą

Real Madryt rozbił Granadę 4:1.

Piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe Granadę 4:1 w 14. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i co najmniej do późnego wieczora będą na pierwszym miejscu w tabeli. Wówczas przed szansą powrotu na pozycję lidera stanie Real Sociedad San Sebastian, który podejmie Valencię.

Bramki dla Realu zdobyli Marco Asensio, Nacho (w obu przypadkach asysty Niemca Toniego Kroosa), Brazylijczyk Vinicius Junior i Francuz Ferland Mendy.

Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem w 34. minucie - już przy stanie 0:2 - Kolumbijczyka Luisa Javiera Suareza.

W 67. minucie czerwoną kartkę zobaczył piłkarz Granady Monchu, natomiast chwilę potem za zbyt gwałtowne dyskusje - trener tego zespołu Robert Moreno.

W końcówce spotkania faulowany w polu karnym - po swojej sztuczce technicznej - był Brazylijczyk Rodgrygo, jednak sędzia nie mógł podyktować "jedenastki" dla Realu (konsultował się z VAR). Wcześniej po dośrodkowaniu Daniego Carvajala piłka przekroczyła bowiem linię końcową.

Mimo bardzo niekorzystnego wyniku i gry w dziesiątkę gospodarze, zajmujący 18. miejsce w tabeli, do końca walczyli ambitnie. W ostatnich minutach belgijski bramkarz "Królewskich" Thibaut Courtois trzykrotnie musiał popisać się swoimi umiejętnościami po strzałach piłkarzy Granady.

Zespół z Madrytu ma obecnie 30 punktów, a Sevilla (2:2 w sobotę z Alaves) i Real Sociedad po 28, ale drużyna z San Sebastian rozpocznie o godz. 21 mecz z dziesiątą obecnie w tabeli Valencią.

Dzień wcześniej Barcelona - w debiucie Xaviego Hernandeza na ławce trenerskiego tego klubu - pokonała na swoim stadionie lokalnego rywala Espanyol 1:0.

Zwycięskiego gola strzelił w 48. minucie Holender Memphis Depay z rzutu karnego, który sam wywalczył. Decyzja o podyktowaniu "jedenastki" wzbudziła nieco kontrowersji, ale sędzia jej nie zmienił.

Barcelona z dorobkiem 20 punktów po 13 meczach (jeden ma zaległy, podobnie jak m.in. Real Madryt) awansowała na szóste miejsce.