PŚ w skokach: Drugi test Klemensa Murańki potwierdził zakażenie koronawirusem

Zimowe
PŚ w skokach: Drugi test Klemensa Murańki potwierdził zakażenie koronawirusem
fot. Cyfrasport
Drugi test Klemensa Murańki potwierdził zakażenie koronawirusem - poinformował na Twitterze Polski Związek Narciarski.

Drugi test Klemensa Murańki potwierdził zakażenie koronawirusem - poinformował na Twitterze Polski Związek Narciarski. To oznacza, że skoczek pozostanie na razie w Rosji i nie będzie podróżował z resztą kadry po zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile.

- Powtórny test Klemensa Murańki, który był przebadany w trzech laboratoriach, dał wynik pozytywny na obecność wirusa Covid-19. Zawodnik zostanie dzisiaj przeniesiony do kliniki w Jekaterynburgu. Razem z Murańką w Rosji pozostanie trener Radek Żidek - napisano na Twitterze PZN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wraca magazyn Polskie Skocznie! Transmisja TV

 

Poinformowano także, że Murańka będzie testowany każdego dnia i jeżeli dwa razy otrzyma negatywny wynik, to będzie mógł wrócić do Polski.

 

W niedzielę oprócz Murańki ponownie przetestowani zostali także pozostali polscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego, ale ich wyniki nie są jeszcze znane.

 

 

Pierwszy pozytywny wynik testu Murańka miał w sobotę tuż przed pierwszym konkursem w sezonie 2021/22. 27-latek i tak nie mógł w nim wystartować, bo nie przebrnął piątkowych kwalifikacji.

 

Inauguracyjnych zawodów Polacy nie będą dobrze wspominać także z powodów sportowych. Tak słabego weekendu w Pucharze Świata nie mieli od blisko sześciu lat. W niedzielę już po pierwszej serii odpadli Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Najwyżej, na 16. miejscu sklasyfikowano Piotra Żyłę. W sobotę Stoch był piąty.

 

 

Kolejne konkursy odbędą się 27-28 listopada w fińskiej Ruce.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie