Polskie siatkarki rozpoczęły mistrzostwa Europy od zwycięstwa!

Siatkówka
Polskie siatkarki rozpoczęły mistrzostwa Europy od zwycięstwa!
fot. pzps.pl

W swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) rozgrywanych w Dyneburgu siatkarki trenera Andrzeja Pecia łatwo wygrały z reprezentacją gospodarzy - Łotwą.

Mecz rozpoczęła serią udanych zagrywek Aleksandra Walczak. Nasza rozgrywająca opuściła serwis przy wyniku 4:0. Jej koleżanki nie chciały być gorsze, bo w trzech ustawieniach wynik poszybował do stanu 17:2. Polki w pierwszym secie wykonały tylko sześć przejść, w ostatniej akcji gdy na zagrywce po raz drugi stanęła Aleksandra Walczak Łotyszka nie przebiła się przez wysoki blok naszych siatkarek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Awans siatkarek ŁKS do 1/8 finału Pucharu CEV

 

Po przerwie gospodynie pierwszy punkt zdobyły przy stanie 0:7. Nasze siatkarki grały skoncentrowane, ale pozwalały sobie na ryzykowne i widowiskowe akcje. Łotyszki dzielnie walczyły, dzięki czemu przełamały barierę 10 zdobytych punktów w secie.

 

W trzeciej partii przeciwniczki przez dłuższy czas nie ustępowały naszym siatkarkom, grając przede wszystkim bardzo ofiarnie w obronie. Gra się wyrównała, a Polkom zdarzały się sporadyczne błędy. Z biegiem czasu sytuacja wróciła do normy z poprzednich setów i nasze siatkarki wypracowały przewagę, którą utrzymały do ostatniej piłki. Mecz trwał równą godzinę. W piątek o 15 Polki zagrają z Litwą.

 

Łotwa - Polska 0:3 (6:25, 12:25, 19:25)

Polska: Antonina Serafinowska, Amelia Dombrowska, Aleksandra Walczak, Oliwia Jaroń, Martyna Podlaska, Anna Federowicz, Kornelia Drozdowska (L) oraz Wiktoria Szewczyk, Zofia Brzoza

MC, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie