Drugie zwycięstwo polskich siatkarek w Dyneburgu

Polska – Litwa 3:0.

Siatkarki reprezentacji Polski U–17 wygrały drugi mecz grupowy podczas rozgrywanych w łotewskim Dyneburgu Europy Wschodniej (EEVZA). Po wczorajszym, łatwym zwycięstwie nad gospodyniami turnieju, zawodniczki trenera Andrzeja Pecia nie napotkały dużego oporu ze strony reprezentacji Litwy. Zakończyły to spotkanie szybkim zwycięstwem 3:0.

W pierwszym secie Polki zapewniły sobie aż dwunastopunktową przewagę już przy stanie 21:9 i wygrały taką samą różnicą punktów. W dwóch kolejnych partiach sytuacja rozwijała się podobnie: rywalki próbowały nawiązać walkę w początku seta, Biało-Czerwone rozkręcały się w miarę gry, a Litwinki popełniały własne błędy.

Naszym juniorkom młodszym zostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie grupowe – z Białorusią, w sobotę o godzinie 15.00 polskiego czasu. Na niedzielę zaplanowane są mecze klasyfikacyjne. Stawką Mistrzostw EEVZA U–17 jest awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej.