Vital Heynen pojawił się w siedzibie PZPS. Formalnie pożegnał się z polską federacją

Siatkówka
Vital Heynen pojawił się w siedzibie PZPS. Formalnie pożegnał się z polską federacją
fot. Cyfrasport
Vital Heynen trenował reprezentację Polski siatkarzy w latach 2018-21.

Vital Heynen pojawił się w piątek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Były trener reprezentacji Polski rozmawiał z prezesem PZPS Sebastianem Świderskim. Co było celem spotkania?

Spotkanie, którego celem było między innymi domknięcie formalności po wygaśnięciu kontraktu dotychczasowego szkoleniowca Biało-Czerwonych, było również okazją do spotkania Vitala Heynena z prezesem PZPS Sebastianem Świderskim.

 

Zobacz także: Łukasz Kaczmarek – najlepsze akcje MVP meczu Aluron - ZAKSA

 

Prezes Świderski podziękował trenerowi Heynenowi za pracę z polską kadrą. Podziękowania padły również ze strony szkoleniowca, który tym samym formalnie pożegnał się polską federacją. Rozmowa dotyczyła także planów i widoków na przyszłość – zarówno trenera, jak i Polskiej Siatkówki.

 

– Rozmowa miała szczery, choć kurtuazyjny charakter, bo trudno w krótkim spotkaniu streścić pięć lat intensywnej pracy i wydarzeń związanych z naszą reprezentacją. Nie to było zresztą celem spotkania, a detalami pracy trenera zajmuje się nasz Pion Szkolenia oraz zespół do spraw seniorskich kadr narodowych. Bogaty rozdział w historii naszej reprezentacji został zamknięty, a my pracujemy nad otwarciem nowego, pozwalającego jak najlepiej wykorzystać potencjał polskiej kadry – powiedział prezes PZPS.

 

Heynen był selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy od 2018 roku. W czasie jego kadencji biało-czerwoni wywalczyli mistrzostwo świata (2018), dwa brązowe medale ME (2019, 2021), dwa medale Ligi Narodów (brąz w 2019 i srebro w 2021 roku) oraz srebro Pucharu Świata (2019). Niestety, niepowodzeniem zakończył się start w tokijskich igrzyskach; Polacy odpadli w ćwierćfinale i stracili szansę na olimpijski medal.

 

Po wygaśnięciu kontraktu Heynena, Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił konkurs na trenera kadry. Zgłosiło się sześciu kandydatów, których aplikacje są obecnie rozpatrywane.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie