Klub siatkarski wycofał się z gry w europejskich pucharach

Siatkówka
Klub siatkarski wycofał się z gry w europejskich pucharach
fot. Cyfrasport

Klub TS Volley Düdingen wycofał się z rozgrywek Pucharu CEV siatkarek. Szwajcarska drużyna postanowiła zrezygnować z dalszej rywalizacji z powodu ostatnich wydarzeń związanych z pandemią koronawirusa.

TS Volley Düdingen w 1/16 finału Pucharu CEV rywalizował z PVK Olymp Praga. Pewnie pokonał czeską drużynę 3:0 na wyjeździe oraz 3:1 u siebie. W kolejnej rundzie miał rywalizować z drużyną Mladost Zagreb.


Zobacz także: Koniec pewnej epoki w siatkarskiej reprezentacji

 

"Volley Düdingen zareagował na ostatnie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa i po wymianie zdań z drużyną, z ciężkim sercem wycofał się z Pucharu CEV. Kwestie zdrowotne związane z nowym niepokojącym wariantem wirusa Omikron i możliwym nieuchronnym obowiązkiem kwarantanny były dla tej decyzji decydujące. Nie była ona łatwa dla wszystkich zaangażowanych. Mamy nadzieję, że nasi sponsorzy, partnerzy i osoby wspierające zrozumieją i wesprą tę decyzję" – napisał klub w mediach społecznościowych.

 

 

W tej sytuacji klub z Chorwacji awansował bez gry do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu ŁKS Commercecon Łódź – CV Gran Canaria.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie