NHL: Capitals i Devils lepsi w karnych

O zwycięstwach w dwóch z sześciu poniedziałkowych meczów zawodowej ligi hokeja NHL decydowały serie rzutów karnych - Ottawa Senators pokonali na wyjeździe New Jersey Devils 3:2, a Washington Capitals okazali się lepsi u siebie od Anaheim Ducks 4:3.

Devils dwukrotnie obejmowali prowadzenie i dwukrotnie je tracili. W serii rzutów karnych lepsi byli już Senators, którzy po trafieniach Tima Stutzle'a i Josha Norrisa cieszyli się z trzeciego zwycięstwa z rzędu, co jest ich najlepszą serią w tym sezonie.

W Waszyngtonie decydującego gola w serii rzutów karnych zdobył John Carlson, który wpisał się na listę strzelców także pod koniec drugiej tercji. Tym razem dorobku nie powiększył Aleksander Owieczkin, ale i tak był pierwszoplanową postacią Capitals. 36-letni Rosjanin, który niedawno zdobył 750. gola w lidze NHL, zaliczył dwie asysty i wykorzystał rzut karny.

Capitals mają najwięcej punktów w lidze, jednak triumfowali dopiero po raz pierwszy w meczu rozstrzygniętym po dogrywce lub karnych. Poprzednich sześć takich spotkań przegrali.

Dallas Stars pokonując u siebie Arizona Coyotes 4:1 odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu, co jest wyrównaniem klubowego rekordu. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej tercji, w której gospodarze zdobyli trzy bramki. Przy wszystkich miał udział Jamie Benn - dwie zdobył, a przy jednej asystował.