Liga Mistrzów: FC Barcelona pożegnała się z rozgrywkami. Pewna wygrana Bayernu

Liga Mistrzów: FC Barcelona żegna się z rozgrywkami. Pewna wygrana Bayernu

Bayern Monachium pokonał Barcelonę 3:0 w spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym "Duma Katalonii" pożegnała się z tą edycją Champions League i wiosną zagra w 1/16 finału Ligi Europy. Z kolei mistrz Niemiec zapewnił sobie komplet punktów w grupie E.

Pierwsze pół godziny meczu przebiegło bardzo spokojnie. Zarówno jedni, jak i drudzy nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Dopiero w 34. minucie Robert Lewandowski posłał centrę w głąb pola karnego. Tam znalazł się Thomas Mueller, który uderzeniem głową posłał piłkę w światło bramki. Ta przekroczyła linię bramkową, mimo ofiarnej interwencji obrońcy Barcelony.

Tuż przed przerwą Bayern podwyższył na 2:0. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Leroy Sane. Futbolówka po atomowym uderzeniu wylądowała w bramce Marca Andre ter Stegena. Można było odnieść wrażenie, że golkiper Blaugrany mógł zrobić więcej w tej sytuacji. Do przerwy Bawarczycy utrzymali dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Piłkarze Xaviego nie mieli pomysłu, jak skutecznie zagrozić bramce Bayernu. W 62. minucie lewą stroną ruszył Alphonso Davies. Kanadyjczyk zagrał w pole karne do Jamala Musiali, który skierował piłkę do siatki.

Trafienie na 3:0 sprawiło, że tempo gry wyraźnie spadło. W 77. minucie boisko  opuścił Robert Lewandowski. Tym razem kapitan reprezentacji Polski nie zapisał na swoje konto zdobyczy bramkowej. Zastąpił go młody Malik Tillman. Do końca meczu nic już się nie zmieniło.

W drugim spotkaniu grupy E Benfica Lizbona pokonała Dynamo Kijów. Tym samym Barcelona ukończyła rywalizację na trzeciej lokacie i wiosną zagra w 1/16 finału Ligi Europy.

Bayern Monachium - FC Barcelona 3:0 (2:0)

Bramki: Thomas Mueller 34, Leroy Sane 43, Jamal Musiala 62