Jeden set emocji, dwa dominacji! Jastrzębski Węgiel wygrał w Lubinie

Jastrzębski Węgiel zajmuje drugie miejsce w tabeli PlusLigi.

Siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 w meczu 11. kolejki PlusLigi. Zaciętą walkę oglądaliśmy jedynie w pierwszym secie tego starcia, dwa kolejne przebiegły pod znakiem dominacji mistrzów Polski.

Pierwszy set toczył się przy przewadze jastrzębian (5:8, 10:15). Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego w końcówce. Najpierw dwoma asami serwisowymi popisał się Remigiusz Kapica (21:22), później punktowy blok dołożył Florian Krage i był remis 23:23. Seta zwieńczyła zacięta rywalizacja na przewagi, w której obie drużyny miały szanse rozstrzygnięcia seta na swoją korzyść. Wygrali go po 35 minutach walki goście, a ostatni punkt zdobył Tomasz Fornal (28:30).

W drugiej partii podobnych emocji nie było. Zdeprymowani porażką lubinianie jedynie do stanu 6:7 dotrzymywali kroku przeciwnikom. Później poszła punktowa seria i mistrzowie Polski odskoczyli na sześć oczek (6:12). Goście mieli zdecydowaną przewagę w ataku, lepiej punktowali blokiem, lepiej też przyjmowali, a siatkarze Cuprum nie mogli znaleźć punktu zaczepienia. Jednostronną partię zakończył skutecznym atakiem Jan Hadrava (18:25).

Trzecia odsłona również nie przyniosła zaciętej walki. Gospodarze do pewnego momentu próbowali nawiązać wyrównaną walkę, ale później jastrzębianie uzyskali znaczącą przewagę (12:19) i mieli sytuację pod kontrolą. Pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował punktową zagrywką Fornal (17:25).

Skrót meczu Cuprum – Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Marcin Waliński (11), Wojciech Ferens (10) – Cuprum; Łukasz Wiśniewski (15), Jan Hadrava (15), Tomasz Fornal (11) – Jastrzębski Węgiel. Dominacja gości w bloku (7–16). MVP: Jakub Popiwczak.

Cuprum Lubin poniosło ósmą porażkę w jedenastym meczu obecnego sezonu. Z dorobkiem 12 punktów zajmuje dziewiąte miejsce. Jastrzębski Węgiel wygrał dziewiąte z dwunastu spotkań (jeden mecz rozegrany awansem); ma na koncie 29 punktów i jest wiceliderem tabeli PlusLigi.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 18:25, 17:25)

Cuprum: Florian Krage, Masahiro Sekita, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Marcin Waliński – Kamil Szymura (libero) oraz Maciej Sas (libero), Grzegorz Bociek, Przemysław Stępień, Kamil Maruszczyk, Dawid Gunia. Trener: Paweł Rusek.
Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Jan Hadrava, Rafał Szymura, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Eemi Tervaportti, Dawid Dryja. Trener: Andrea Gardini.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 11. kolejki PlusLigi:

2021-12-10: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:20, 25:16)
2021-12-11: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 18:25, 17:25)
2021-12-11: Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-12-12: GKS Katowice – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-12-12: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-12-12: Trefl Gdańsk – LUK Lublin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-12-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).