TAURON Liga: Pewne zwycięstwo Legionovii we Wrocławiu

Siatkarki z Legionowa wygrały we Wrocławiu.

W jedynym poniedziałkowym meczu Tauron Ligi ekipa IŁ Capital Legionovii Legionowo pewnie wygrała na wyjeździe z #Volley Wrocław 3:0 i umocniła się w czołówce tabeli.

Faworytkami tego starcia były przyjezdne, które od kilku tygodni notują serię zwycięstw, a ostatnio pokonały na wyjeździe Jokera Świecie 3:0. Z kolei dla wrocławskiego klubu ostatnie dni to burzliwy okres okraszony m.in. odejściem trenera Dawida Murka oraz Natalii Murek, która rozwiązała umowę za porozumieniem stron.

Ekipa #Volley po zwycięstwie nad Jokerem Świecie, przegrała dwie kolejne konfrontacje i chciała wrócić na dobrą ścieżkę. Zadanie okazało się bardzo trudne do wykonania.

Pierwszy set był najbardziej wyrównany, a następnie przewaga była po stronie gospodyń, które w pewnym momencie prowadziły nawet 16:11 oraz 17:12. Gdy wydawało się, że miejscowe dopną swego, przebudziły się rywalki, które trzykrotnie w jednym ustawieniu zdobyły trzy punkty z rzędu i osiągnęły wynik 21:20 na swoją korzyść. Przy stanie 22:22 siatkarki z Legionowa znowu wygrały trzy kolejne akcje i premierowy set padł ich łupem.

Kolejne dwie odsłony nie były już tak wyrównane. O ile pierwsze piłki drugiej partii to wymiana cios za cios, tak w dalszej fazie rywalizacji inicjatywa była po stronie przyjezdnych, które odskoczyły na kilka punktów. Wrocławianki w pewnym momencie zbliżyły się do Legionovii na dystans jednego "oczka" - 17:18, ale chwilę później faworytki tego meczu zdobyły aż pięć punktów z rzędu i ostatecznie wygrały 25:19.

Trzeci set był identyczny pod względem wyniki, ale miał nieco inny przebieg. Legionovia wyszła na prowadzenie 10:5 i nie pozwoliła już przeciwniczkom na dogonienie się, kontrolując przebieg wydarzeń do samego końca.

Dla Legionovii było to dziewiąte zwycięstwo w Tauron Lidze, podczas gdy #Volley poniósł już ósmą porażkę.

#VolleyWrocław - IŁ Capital Legionovia Legionowo 0:3 (22:25,19:25,19:25)

#VolleyWrocław: Andrea Kossanyiova, Izabela Bałucka, Aleksandra Gromadowska, Marta Wellna, Karolina Fedorek, Adrianna Szady - Anna Bodasińska (libero) – Agnieszka Adamek (libero), Nina Konic, Anna Kaczmar, Joanna Chorąża

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Olivia Różański, Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek - Izabela Lemańczyk (libero) - Diana Dąbrowska, Daria Szczyrba, Maja Szymańska, Magdalena Damaske

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.