Historyczna bramka Lewandowskiego! 1000. polski gol w Bundeslidze

Historyczna bramka Lewandowskiego! 1000. polski gol Bundeslidze

Bayern Monachium rozbił na wyjeździe VfB Stuttgart. Mistrz Niemiec wygrał 5:0, a dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Jego pierwsze trafienie w tym meczu było 1000. golem polskiego piłkarza w rozgrywkach Bundesligi. Ponadto kapitalne spotkanie rozegrał Serge Gnabry. Reprezentant Niemiec zapisał na swoje konto trzy gole i dwie asysty.

Lewandowski po raz pierwszy trafił do siatki w 69. minucie gry. Drugiego gola dołożył trzy minuty później. Przy obu bramkach asystował Gnabry. Dla kapitana reprezentacji Polski były to trafienia numer 17. i 18. w bieżącym sezonie Bundesligi.

Jednocześnie Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera z 1972 roku w liczbie strzelonych goli na poziomie Bundesligi w jednym roku kalendarzowym (42 bramki). Polak będzie miał szanse poprawić to osiągnięcie w ostatnim meczu Bayernu w tym roku. W piątek "Die Roten" zagrają z Wolfsburgiem.

W tabeli Bundesligi Lewandowski i spółka odskoczyli drugiej Borussii Dortmund na sześć punktów. Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu BVB zremisowało 1:1 z VfL Bochum.

VfB Stuttgart - Bayern Monachium 0:5 (0:1)

Bramki: Gnabry 40, 53, 74, Lewandowski 69, 72.