Premier League: Przełożono mecz Burnley z Evertonem

Piłka nożna
Premier League: Przełożono mecz Burnley z Evertonem
fot. PAP
To już trzeci mecz, który nie odbędzie się 26 grudnia.

Liczne przypadki COVID-19 i kontuzje w Evertonie sprawiły, że Premier League, zarządzająca angielską ekstraklasą piłkarską, zdecydowała się przełożyć mecz tej drużyny w 19. kolejce na wyjeździe z Burnley. Spotkanie było planowane na 26 grudnia.

Everton już wcześniej zwracał się z prośbą o przełożenie spotkania. Trener zespołu Rafael Benitez zwracał uwagę w czwartek, że konieczność rozegrania tego meczu w pierwotnym terminie byłaby czymś niesprawiedliwym, ponieważ ma w zespole sześciu kontuzjowanych piłkarzy i pięciu pauzujących z powodu COVID-19.

 

"Rada rozpatrzyła dziś prośbę klubu o przełożenie meczu w związku z dalszymi kontuzjami w składzie. Uznano, że klub nie będzie w stanie rozegrać spotkania w ten weekend z powodu niewystarczającej liczby piłkarzy dostępnych do gry z powodu przypadków COVID-19 i kontuzji" - podano w piątkowym oświadczeniu Premier League.


ZOBACZ TAKŻELewandowski z kolejną nagrodą

To już trzeci mecz, który nie odbędzie się 26 grudnia.

 

Dzień wcześniej poinformowano, że ze względu na liczne przypadki COVID-19 przełożono spotkania Liverpoolu z Leeds United Mateusza Klicha oraz Wolverhampton Wanderers z Watfordem.

 

Jak dodano, prośby o rozegranie tych meczów 19. kolejki w innym terminie złożyły ekipy gości, czyli Leeds United i Watford.

 

Łącznie, licząc z wcześniejszymi przypadkami, przełożono już 13 meczów angielskiej ekstraklasy.

 

Po 18 kolejkach na czele tabeli jest broniący tytułu Manchester City (44 pkt), który ma trzy punkty przewagi nad Liverpoolem i sześć nad Chelsea Londyn.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie