Podsumowanie 2021 roku: Piłkarska Reprezentacja Polski

Piłka nożna
Podsumowanie 2021 roku: Piłkarska Reprezentacja Polski
fot. Cyfrasport

Drugie miejsce w grupie eliminacji mistrzostw świata, nieudane Euro 2020 oraz nowe twarze w drużynie. To najważniejsze wydarzenia piłkarskiej reprezentacji Polski w 2021 roku. Jak będziemy wspominać ostatnie 12 miesięcy w wykonaniu podopiecznych Paolo Sousy?

3 mecze, remis z Hiszpanią i dwie porażki ze Słowacją i Szwecją. Tak zagrała reprezentacja Polski na Euro 2020. Euro było w czerwcu. Tym, którzy zdążyli już zapomnieć, przypominamy, że portugalski szkoleniowiec - kadrę objął prawie rok temu a przygodę z polską piłką rozpoczął, nie od Euro a od eliminacji do przyszłorocznego Mundialu.

 

Na pewno powiększył możliwości taktyczne i personalne. Na prawym wahadle wykorzystał siedmiu piłkarzy. Na lewym aż 9.

Łącznie 10 rozegranych spotkań eliminacji, 6 zwycięstw, 2 remisy i dwie porażki. 20 zdobytych punktów w grupie I i...walka na wiosnę w barażu z Rosją...

 

Serducha i woli walki - naszym odmówić nie sposób. Jest jednak kilka rzeczy, które należy na Rosję poprzestawiać, bowiem dotychczas umiejętności starczyło na Andorę, Albanię i San Marino... Węgrzy i Anglicy, to były już za wysokie progi.

 

Eksperymenty w środku pola i w ataku z dwójką a nawet trójką napastników. Hat-trickiem w meczu z San Marino popisał się Adam Buksa.

 

W poszczególnych meczach błyszczały, poszczególne jednostki. Kolejny przykład to Paweł Dawidowicz.

Dawidowicz zbudował swoją pozycję meczami z Anglią z Albanią i po trosze też z Węgrami. Niestety w grudniu, obrońca Hellasu Verona zerwał więzadła krzyżowe i nie wiadomo czy będzie gotowy na Rosję. Zagrać z Rosją tak, jak z Anglią, ale wygrać... ale jak to zrobić?

MM, ŁS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Izrael - Islandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie