To już niemal pewne! Znamy selekcjonera kadry siatkarzy?

Siatkówka
To już niemal pewne! Znamy selekcjonera kadry siatkarzy?
fot. Cyfrasport
Wszystko wskazuje na to, że selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Nikola Grbić

Wszystko wskazuje na to, że selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy zostanie już niebawem Nikola Grbić. Były genialny serbski zawodnik ma zostać następcą Vitala Heynena, a jego nazwisko będzie ogłoszone najprawdopodobniej 12 stycznia.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski pragnie ogłosić nowego selekcjonera właśnie tego dnia, a wedle wszelakich informacji - jedynym poważnym kandydatem na to stanowisko jest Grbić.

 

Jeśli chodzi o męską kadrę to przejwija się tak naprawdę jedno nazwisko, a pozostałe pojawiają się z boku - mówił kilka tygodni temu w magazynie #7Strefa prezes PZPS Sebastian Świderski.

 

Zobacz także: Podsumowanie Roku 2021: Siatkówka mężczyzn

 

Według informacji portalu Sport.pl pozostali kandydaci przestali już liczyć się w walce o bycie selekcjonerem mistrzów świata. Mowa m.in. o Lorenzo Bernardim czy Marcelo Mendezie. Ten drugi został niedawno mianowany trenerem Asseco Resovii Rzeszów.

 

Grbić od samego początku był faworytem Świderskiego i jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to właśnie Serb będzie następcą Heynena, który w 2018 roku poprowadził naszych siatkarzy do drugiego z rzędu mistrzostwa świata.

 

48-letni Grbić to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych siatkarzy swojego pokolenia. Jako rozgrywający dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, był mistrzem Włoch oraz Rosji. Z reprezentacją Jugosławii sięgnął po złoto mistrzostw Europy i złoto olimpijskie. Jako trener pracował już w Polsce, będąc opiekunem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą wygrał Ligę Mistrzów i Puchar Polski w 2021 roku. Następnie odszedł do włoskiego Sir Safety Perugia, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem wróci do naszego kraju - już jako selekcjoner kadry siatkarzy.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie