Turniej Czterech Skoczni: Wtorkowy konkurs w Innsbrucku odwołany!

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Wtorkowy konkurs w Innsbrucku odwołany!
fot. PAP
Sandro Pertile

Z powodu zbyt silnego wiatru zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni zawody w Innsbrucku zostały odwołane. Skoczkowie mają teraz przenieść się do Bischofshofen, gdzie zostaną rozegrane dwa konkursy.

Pierwotnie zawody miały się rozpocząć o 13.30, ale sędziowie kilkukrotnie przekładali start. Obiekt w Innsbrucku nie posiada sztucznego oświetlenia, dlatego pole manewru było mocno ograniczone.

 

ZOBACZ TAKŻE: Media: Wyniki Polaków w Turnieju Czterech Skoczni to upokorzenie dla kibiców

 

Ok. 14.45 pojawiła się informacja, że konkurs rozpocznie się o 15.00, ale ostatecznie został odwołany.

 

Taka sama sytuacja miała miejsce w sezonie 2007/08, kiedy również dwa razy skakano w Bischofshofen.

 

Po dwóch konkursach prowadzi Japończyk Ryoyu Kobayashi, który Złotego Orła zdobył już w edycji 2018/19.

 

Historia pokazuje, że jeśli utrzyma prowadzenie przed ostatnimi zawodami, to prawdopodobnie znów sięgnie po statuetkę Złotego Orła. W 13 ostatnich edycjach tylko raz lider po konkursie w Innsbrucku nie zwyciężył w całym turnieju.

 

Polacy, którzy w ostatnich latach nadawali ton tej imprezie, tym razem są tylko tłem. W poniedziałek kwalifikacji nie przebrnął ubiegłoroczny triumfator TCS Kamil Stoch i został wycofany z zawodów. W stawce pozostało pięciu biało-czerwonych.

 

Na razie nie wiadomo, czy środowy konkurs w Bischofshofen poprzedzą nowe kwalifikacje, czy zachowane zostaną poniedziałkowe rozstrzygnięcia.

 

W TCS obowiązuje system KO - na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.) pierwszej serii punktowanej. Do finałowej awansują ich zwycięzcy oraz pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

 

We wtorek Andrzej Stękała miał rywalizować ze Szwajcarem Simonem Ammannem, Piotr Żyła z Niemcem Constantinem Schmidem, Paweł Wąsek z Czechem Romanem Koudelką, Jakub Wolny z Norwegiem Danielem-Andre Tande, a Dawid Kubacki ze Słoweńcem Timim Zajcem.

 

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie